Advertisement

Książka na weekend - historia niedźwiedzia, który był żołnierzem

ePiotrkow Sobota, 31 grudnia 20220
Tym razem proponujemy zestaw trzech różnych gatunkowo książek. W zestawie na najbliższe wolne dni proponujemy odrobinę historii II wojny światowej, kryminał i poradnik. Może okazać się idealny dla każdego, kto chce wytrwać w noworocznych postanowieniach.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to coś dla miłośników historii. A książką polecaną dziś jest „Niedźwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz armii Andersa” autorstwa Aileen Orr, która to w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Replika w przekładzie Arkadiusza Bugaja. To porywająca i pełna niezwykłego uroku, a co najważniejsze, prawdziwa historia jednego z najbardziej niezwykłych kombatantów II wojny światowej, tytułowego niedźwiedzia Wojtka.

 

fot. K. Żołądek

 

Aileen Orr urodziła się i dorastała w szkockim miasteczku Lockerbie, gdzie uczęszczała do Lockerbie Academy. Studiowała w London School of Economics, a po ukończeniu nauki pracowała w Bank of America. Jest także założycielką The Wojtek Memorial Trust i dzięki jej staraniom w 2015 roku w szkockim Edynburgu odsłonięty został pomnik Wojtka. Książki opisującej jego historię możecie już szukać w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 

 

fot. K. Żołądek


Druga propozycja to bestsellerowa powieść Lucindy Berry „Złe uczynki”, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Elżbiety Pawlik. To powieść o ginących młodych kobietach. Zbrodniarz namierza je, śledząc ich profile w mediach społecznościowych. Dwie z nich uchodzą z życiem, trafiają do szpitala… ale więcej nie zdradzimy.

 

Lucinda Berry miała już okazję na spotkanie z polskimi czytelnikami, bo ukazały się już u nas takie jej powieści, jak „Idealne dziecko” czy „Ocalić syna”. Autorka pisze książki z przekazem, a do tego potrafi zagrać na naszych emocjach, poruszyć w nas uczucia. Dlatego tym bardziej polecam jej najnowszą książkę „Złe uczynki”. Znajdziecie ją już w księgarniach.

 

O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 


 

 

fot. K. Żołądek


Trzecia propozycja książki na wolny wieczór to „Wolny od lęku” dr Judsona Brewera, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca. To poradnik, który pomoże uwolnić się od nałogów i szkodliwych nawyków, co może okazać się pomocne przy noworocznych postanowieniach. W oparciu o badania kliniczne dr Brewer przekonuje, że popularne metody zwalczania nawyków, odwołujące się do logicznego myślenia i siły woli, mają ograniczoną skuteczność. Proponuje własne rozwiązania, które polegają na praktykowaniu uważności i pogłębianiu świadomości własnych zachowań oraz ich konsekwencji. Autor jest amerykańskim psychiatrą i neuronaukowcem prowadzącym badania neurologicznych mechanizmów uważności z użyciem technologii MRI.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat