Advertisement

Książka na weekend - biografia byłego prezydenta

ePiotrkow Sobota, 10 grudnia 20224
Tym razem odetchniemy nieco od kryminałów, choć w propozycjach znajdziecie powieść trzymającą w napięciu. Poza nią proponujemy wyjątkową biografię byłego prezydenta – Lecha Wałęsy, w której nie brakuje ciekawostek i żartów. Zestaw uzupełnia poradnik dotyczący pracy nad związkiem, bo według autora sama miłość to nie wszystko.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to powieść z wartką akcją, trzymająca w napięciu, a do tego chwytająca za serce. To „Rodzina z naprzeciwka” autorstwa Nicole Trope, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Klaudii Wyrwińskiej. Autorka opowie nam historię sąsiadów, a to rodzina, która może skrywać najokropniejsze sekrety.

 

fot. K. Żołądek

 

Nicole Trope jest autorką kryminałów i thrillerów, które zyskały sobie spore grono zadowolonych czytelników i czytelniczek. W Polsce można przeczytać takie jej powieści, jak „Zaginiony chłopiec” czy „Gdzie jesteś synku?”. Najnowszej książki zatytułowanej „Rodzina z naprzeciwka” możecie już szukać w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to coś dla fanów literatury faktu, historii i reportażu. To książka Krzysztofa Brożka „Wałęsa. Gra o wszystko”, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Jest to biografia byłego prezydenta, stoczniowego elektryka pochodzącego z chłopskiej rodziny, ale też noblisty i przywódcy Solidarności.

 

Krzysztof Brożek jest historykiem, scenarzystą i reżyserem. Jest autorem filmów dokumentalnych realizowanych dla Discovery Historia, TVP, TVN i TVP Historia. Jest też autorem biografii Lecha Wałęsy zatytułowanej „Wałęsa. Gra o wszystko”, której możecie szukać w księgarniach.

 

O książce można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to rodzaj poradnika – „Miłość to za mało. O dziesięciu szkodliwych mitach w relacji i o tym, jak się z nimi uporać” autorstwa Gary’ego W. Lewandowskiego Jr. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca w przekładzie Roberta Sudoła. To poparty badaniami poradnik uczący rozwiązywania problemów, które doskwierają większości związków. Pozycja obowiązkowa na każdej półce z książkami, a znajdziecie w niej wiele metod na to, jak w bardziej świadomy sposób spojrzeć na własną relację z drugą osobą. Autor książki to nauczyciel akademicki, badacz i pisarz, psycholog zajmujący się problematyką intymnych relacji. Jego wystąpienia na platformie TEDx miały już niemal dwa miliony wyświetleń.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mik ~mik (Gość)13.12.2022 13:57

O Wałęsie to najrzetelniejsze informacje są w IPN-ie a nie w TVN-ie. Krzysztof Brożek, jako reżyser i scenarzysta współpracuje z TVN oraz z Discovery Historia, tworząc dokumenty oraz filmy dokumentalne - fabularyzowane o tematyce historycznej. W 2008 roku zrealizował dla TVN biograficzny film "Gra o Nobla" Jako dziennikarz pracuje dla TVN oraz TVN24.

10


AAaaaAAA ~AAaaaAAA (Gość)12.12.2022 09:58

Polska - kraj złupiony i skolonizowany po 1989 roku.
Rządzą nami jakieś przygłupie kacyki, każące się nazywać władzą bez wpływu na realne zmiany w Polsce. Przyklepują program nakreślony u silniejszych nacji. Ludzie - otwórzcie oczy. Wybierajcie w wyborach Polaków a nie 7yduf z polskim paszportem. Wybierajcie ich po czynach a nie po wyglądzie. Partia PIS, grupa trzymająca władzę powinna być sądownie zdelegalizowana a jej wierchuszka osądzona przed polskim sądem po przywróceniu kary śmierci.

22


aaaa ~aaaa (Gość)12.12.2022 09:01

Wolę jak mój przedmówca "Karierę Nikodema Dyzmy".
Szkoda prądu na Wałęsę. Każdy kontrolowany przewrót ma swoją twarz.
Działania lat 90-tych powinny być rozliczone sądownie z karą śmierci na pamiątkę dla potomych.

20


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)10.12.2022 08:28

Polecam Karierę Nikodem Dyzmy- aż do skutku gdy zrozumiemy przekaz tego dzieła !

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat