Advertisement

Książka na weekend – Nowe perypetie Iny Kobryn

ePiotrkow Sobota, 30 lipca 20228080
W tym tygodniu mamy nową część przygód Arsena Lupin, a także Iny Kobryn – bohaterki nowej serii stworzonej przez Remigiusza Mroza. I jak zawsze autorzy serwują nam porcję zagadek kryminalnych do rozwiązania. Na dokładkę mamy coś dla miłośników historii, do tego opartej na faktach.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza książka trafiła ponownie na rynek, a to dzięki wydawnictwu Replika, które sprawiło, że mamy szansę zatopić się w kolejne przygody złodzieja dżentelmena, czyli Arsene’a Lupin. Dziś polecamy książkę „Arsene Lupin. Hrabina Cagliostro” autorstwa Maurice Leblanc w przekładzie Stanisława Kroszczyńskiego. I choć ukazała się na rynku jako trzecia, to tak naprawdę jest początkiem przygód Lupina, gdy podawał się jeszcze za hrabiego Raoula.

 

fot. K. Żołądek

 

Maurice Leblanc plecie intrygę za intrygą. Z tego też pewnie powodu przygody Arsene’a Lupin doczekały się kolejnej ekranizacji, tym razem na platformie Netflix. A o p[rzygodach dżentelmena włamywacza przypomina też wydawnictwo Replika, którego nakładem ukazały się też dwie inne części tej historii - „Dżentelmen włamywacz” i „Wydrążona iglica”. Znajdziecie je wszystkie w księgarniach.

 


O tej książce można też posłuchać:

 


 

 

 

fot. K. Żołądek

 


Dla zwolenników powieści pełnych przygód polecamy nowość na rynku wydawniczym, bo w tym tygodniu miała swoją premierę. To najnowsza powieść Remigiusza Mroza, zatytułowana „Nie ufaj mu”, któa ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. To kontynuacja historii z książki „Wybaczam ci”, bestsellerowego thrillera z Iną Kobryn...

 


Remigiusz Mróz, autor który nie poprzestaje na jednej czy dwóch książkach w roku. Pisze bez przerwy. Każdego dnia musi napisać od kilku do kilkunastu stron, bo inaczej nie wyobraża sobie swojego funkcjonowania. I nie tylko ona już zgubił się w liczeniu książek, jakie do tej pory napisał. Jego najnowszej powieści „Nie ufaj mu” możecie już szukać w księgarniach.

 


O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to „Dziecko Holocaustu” Amiry Keidar, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Filia, w przekładzie Malwiny Stopyry. To bestseller Amazona, który opowiada historię dziewczynki cudem ocalonej z żydowskiego getta. To inspirująca historia o przetrwaniu i nadziei w obliczu grozy. Poznamy Rachelę, nazywaną też Laleczką. Dziewczynka urodziła się w 1941 roku w getcie. Jej rodzice, Jakub i Cypa, byli gotowi na wszystko, byle tylko utrzymać ją przy życiu. Jednak przed pierwszymi urodzinami Laleczki, naziści rozpoczęli masowe mordy na terenie getta.

 


Książka ta powstała w oparciu o dziennik napisany przez Cypę w trakcie anihilacji getta oraz liczne wywiady z kluczowymi bohaterami tej historii, rzadkie dokumenty i autentyczne listy. To poruszająca historia, której możecie już szukać w księgarniach.

 


Życzymy udanej i miłej lektury.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat