Advertisement

Koniec PCMD. Powstaje Powiatowe Centrum Medyczne

Środa, 01 marca 202319
Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie przechodzi do historii. Ostatniego dnia lutego radni Rady Powiatu przegłosowali uchwałę w sprawie nadania statutu Powiatowemu Centrum Medycznemu. W jego skład wejdą jednostki, które zostały po PCMD.

Ładuję galerię...

Zmiana nazwy - jak zapewniają władze powiatu - jest naturalną konsekwencją przejęcia świadczeń medycznych z zakres m.in. położnictwa, ginekologii i pediatrii przez Samodzielny Szpital Wojewódzki, a tym samym oznacza de facto likwidację Powiatowego Centrum Matki i Dziecka.

 

W zmienionym statucie, placówce nadano nazwę Powiatowego Centrum Medycznego, w którego skład wejdą m.in. dwie poradnie POZ przy ul. Wyzwolenia oraz ul. Armii Krajowej, poradnia medycyny szkolnej, laryngologiczna przychodnia specjalistyczna  oraz ośrodek diagnostyki przy ul. Roosevelta, a także Zakład Rehabilitacji Leczniczej przy ul. Dmowskiego.

 

Nowa nazwa zacznie obowiązywać za kilka tygodni (przegłosowana uchwała wchodzi w życie 14 dni po jej ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego - red.). 

Jestem w trakcie opracowywania aktualizacji programu naprawczego dla Powiatowego Centrum Medycznego. Będę przedstawiał radzie wyniki tej aktualizacji oraz proponował rozwiązania. Od Państwa decyzji będzie zależeć, które z tych rozwiązań będziecie chcieli wdrożyć - mówił podczas sesji obecny dyrektor placówki Arkadiusz Olędzki. 

Oprócz spraw związanych ze służbą zdrowia, w trakcie wtorkowej sesji radni zapoznali się także z raportami dotyczącymi bezpieczeństwa na terenie powiatu. Swoje relacje na temat zdawali przedstawiciele policji oraz straży pożarnej.

 

Z kolei w swoim tradycyjnym sprawozdaniu starosta Piotr Wojtysiak odniósł się m.in. do wzrostu cen usług publicznych realizowanych przez samorząd. Jednocześnie omówił szereg podejmowanych działań, mających na celu poczynienie oszczędności. Wskazał m.in. na pozyskiwanie środków zewnętrznych - zarówno na projekty infrastrukturalne, jak i miękkie (np. związane z podniesieniem standardów kształcenia), czy obniżenie kosztów administracyjnych związanych z utrzymaniem budynków starostwa.

 

Piotr Wojtysiak mówił także o planach przebudowy budynku dworcowego PCP, a więcej o tej inwestycji piszemy w tekście: 

 

Budynek Powiatowego Centrum Przesiadkowego jeszcze w tym roku.

 

    


Zainteresował temat?

1

3


Advertisement
Advertisement

Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

.... ~.... (Gość)06.03.2023 19:28

....

00


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)02.03.2023 10:49

A dyrektorów tylu ilu za poprzedniej struktury... No tak w sumie logiczne, jeden zarządza jednym POZ-tem a 2 drugim...A i wynagrodzenie naczelnego jak dyrektora dużego wojewódzkiego szpitala z 30 oddziałami, 30 przychodniami i z pracownikami ponad 2000 osób. No to teraz budżet z pewnością będzie się spinał.

10


Korkini ~Korkini (Gość)01.03.2023 13:22

Ludzie tylko PIS uratuje Polskę. Tylko PIS jest najlepszy. PSL to zguba

1419


Jego Ekscelencja ~Jego Ekscelencja (Gość)01.03.2023 14:51

Powtórzę jeszcze raz. Obecni kradną, poprzedni kradli, ci przed tamtymi również kradli i wszyscy poprzedni kradli.. Jest ogólnie dylemat czy głosować na obecnych czy na poprzednich, a może na nowych złodziei?

148


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)01.03.2023 14:45

Ludzie z artykułu wychodzi że to tylko zmiana nazwy, jak zresztą redaktor zastrzegł. Nawet jak się coś rozdzieli na dwa to i tak jest zepsute. W tym artykule nie ma nic co mogłoby świadczyć że coś zostało naprawione, bądź stworzone na nowo i to dobrze. Albo ja czegoś nie rozumiem

151


Jarosław ~Jarosław (Gość)01.03.2023 13:55

A długi PCMD przejmie starostwo iż to ich gospodarność przez kilkanaście lat doprowadziła do tego milionowego zadłużenia.

181


:] ~:] (Gość)01.03.2023 13:52

Ciekawe kiedy statosta odda komuś innemu ten nowy twór;)

112


zeni ~zeni (Gość)01.03.2023 13:48

Co to za różnica jak się będą zwali ,najważniejsze ,żeby pacjenci byli zadowoleni i uczciwie obsługiwani

113


do znudzenia ~do znudzenia (Gość)01.03.2023 13:05

I co roku, najdalej co cztery, lecimy według programu: 1. Ogłoszenie wielkich planów. 2. Wielkie otwarcie z poświęceniem wodą święconą. 3. Okres pokazowego funkcjonowania. 4. Problemy z funkcjonowaniem. 5. Ogłoszenie końca wielkich planów. 6. Małe zamknięcie już bez poświęcenia i dochodzenia kto na tym zarobił. 7. Obiecanki przedwyborcze. Nie wierzycie? Wydrukujcie i sprawdzajcie.

271


:) ~:) (Gość)01.03.2023 12:31

może zdążycie z kiełbasą przed wyborami, będzie można znowu fotki do neta wstawić i odtrąbić sukces kosztem obywateli i ściągnięciem wyższych podatków

171


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat