Advertisement

Druhowie rywalizowali w Wolborzu [ZDJĘCIA]

ePiotrkow Poniedziałek, 22 sierpnia 20220
W sobotę na stadionie w Wolborzu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Ładuję galerię...

W zawodach startowało 9 drużyn męskich i 2 drużyny kobiet oraz 1 drużyna dziewcząt i 4 drużyny chłopców. Pogoda dopisała, zawody były doskonale przygotowane, a zmagania zawodników obserwowało wielu kibiców. W rywalizacji młodych drużyn pożarniczych w grupie dziewcząt zwyciężyła drużyna z Żarnowicy. Z kolei wśród chłopców najlepsi okazali się reprezentanci MDP Proszenie, którzy wyprzedzili drużyny z Lubiaszowa i Komornik. 

Dodatkowo wystartowały dwie drużyny dzieci w wieku 5 – 10 lat z MDP Proszenie i Żarnowicy.

 

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc zostali uhonorowani dyplomami oraz pucharami ufundowanymi przez burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa. Natomiast zawodnicy najmłodszych drużyn otrzymali upominki. Zawody młodzieżowe zakończyła wspólnie zjedzona grochówka.

 

Następnie odbyły się zmagania seniorów i seniorek OSP. Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn najlepsi okazali się reprezentanci OSP Wolbórz. 

Wśród kobiet drugie miejsce zajęły zawodniczki z OSP Żarnowica, natomiast w rywalizacji druhów podium uzupełnili strażacy z OSP Proszenie oraz OSP Lubiatów. 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolborzu Zbigniew Klewin i Prezes Zarządu oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Wolborzu dh Jacek Miksa wręczyli puchary i dyplomy. Po zakończeniu zawodów zawodnicy, sędziowie i organizatorzy zawodów udali się na grochówkę, gdzie jeszcze długo dyskutowano o strażackiej rywalizacji.

 

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca, będą reprezentować gminę Wolbórz na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbędą się 27 sierpnia w Ręcznie. 


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat