tekst reklamowy

Dlaczego warto postawić na suchą karmę dla psa?

Czwartek, 27 maja 2021
Sucha karma dla psa to znakomite rozwiązanie dla osób, które stawiają na wygodę, oszczędność czasu oraz gotówki. Jest to opcja ekonomiczna, co ma szczególne znaczenie w przypadku czworonogów dużych ras. Ważne jest jednak to, aby postawić na produkt godnej polecenia marki. Wybór nie może być przypadkowy! Konieczne jest dokładne przeanalizowanie składu, tak aby upewnić się, że wyróżnia się on wysoką zawartością związków odżywczych. Jedzenie dla pupila musi być wolne od zbędnych konserwantów oraz popularnych alergenów.
Dlaczego warto postawić na suchą karmę dla psa?

Optymalna ilość składników odżywczych

 

Dobrej jakości karma sucha dla psa posiada optymalną ilość składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oczywiście dotyczy to produktów renomowanych marek - jedzenie dla zwierząt musi bazować na mięsie. Białko zwierzęce jest podstawą diety mięsożercy. Ponadto, karma dla psa nie powinna zawierać bezwartościowych wypełniaczy, takich jak np. soja, zboże, soczewica, lucerna, groch. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku czworonożnych alergików. Warto celować w pożywienie bez laktozy, GMO, a także innych związków, które stanowią spore obciążenie dla układu pokarmowego.

 

Dogodna konsystencja

 

Faktem jest, że suche karmy dla psów są wygodne w podawaniu. Bez większych trudności można odmierzyć wskazaną ilość jedzenia (np. za pomocą kubka). Zupełnie inaczej jest w przypadku mokrego pożywienia, którego porcjowanie jest dość uciążliwe. Warto dodać, że suche ziarenka nie wydzielają zbyt intensywnego zapachu. Właśnie dlatego miska z pokarmem może zostać umieszczona niemal w każdym pomieszczeniu. Nie trzeba obawiać się uciążliwego zapachu, który mógłby uprzykrzyć życie domownikom. Oczywiście sucha karma dla psa również posiada zapach, który jest atrakcyjny dla zwierzęcia, jednak woń nie jest zbyt silna.

 

Proste przechowywanie

 

Karma sucha dla psów powinna być przechowywana w suchym i chłodnym miejscu. Wiele osób inwestuje w dekoracyjne pojemniki, które można wyeksponować. Takie opakowanie będzie stanowić ozdobę pomieszczenia, a jednocześnie ogranicza przedostawanie się zapachów. Z pewnością niejeden właściciel czworonoga będzie zadowolony z braku konieczności trzymania pokarmu w lodówce.

 

Pozytywny wpływ na jamę ustną

 

Kolejną zaletą suchej karmy jest pozytywny wpływ na stan dziąseł i zębów. Ziarenka wymagające gryzienia wspomagają oczyszczanie uzębienia oraz redukcję kamienia. Oczywiście nie jest to równoznaczne z brakiem potrzeby mycia zębów zwierzakowi. Należy pamiętać, że starsze osobniki często mają kłopot z gryzieniem twardego pożywienia. W takiej sytuacji warto jest rozważyć rozmiękczanie go w wodzie. Czasami warto również zmienić nawyki żywieniowe pupila. Być może mokra karma okaże się lepszym rozwiązaniem.

 

Ekonomiczny zakup

 

Sucha karma dla psa jest zwykle tańsza w zakupie, niż mokra. To doskonała opcja dla tych, którzy posiadają ograniczony budżet. Najbardziej opłaca się zakup opakowania o pojemności kilku, a nawet kilkunastu kilogramów. To sprawdzony sposób na zaoszczędzenie sporej ilości gotówki. Bardzo ważne jest to, aby karmić pupila zgonie z zaleceniami producenta. Jest to pożywienie kaloryczne, którego nadmiar może doprowadzić do pojawienia się nadwagi lub otyłości.

 

Sprawdź sklep Husse.pl i wybierz dobrą karmę dla psa

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat