Advertisement

Coraz bliżej do budowy ujęcia wody w Uszczynie

ePiotrkowRegion Sobota, 27 listopada 202113
Pierwszy etap budowy ujęcia wody wraz ze stacją uzdatniania w Uszczynie polega na zbadaniu wody znajdującej się w studni. W czwartek, 25 listopada 2021 r. pracownicy firmy, którzy sprawdzą parametry wody, zainstalowali niezbędne do tego urządzenia, a dzień później zaczęli ją pompować.

Ładuję galerię...

Cały proces będzie trwał co najmniej kilka dni.

- Najpierw zamontowaliśmy pompę głębinową, układ rurowy i rurociąg, a następnie przystąpiliśmy do pompowania wody z wydajnością wynoszącą 180 m3 na godzinę. Na bieżąco będziemy mierzyć ilość pompowanej wody oraz wysokość lustra wody, zarówno w tej, jak i w sąsiadujących studniach, żeby ustalić w jaki sposób na siebie oddziałują. Przy okazji wykonamy też pomiary geofizyczne, aby określić stan fizyczny studni – powiedział Michał Śmiałkowski, reprezentujący łódzki Zakład Studniarski Leopold Śmiałkowski.

Następnie wszystkie dokumenty zostaną złożone w Urzędzie Marszałkowskim. Wyniki będą także potrzebne do tego, aby uzyskać m.in. niezbędne pozwolenie wodnoprawne. Urząd czeka też na pozwolenie na budowę.

- Chcemy zakończyć te prace jak najszybciej, dlatego oczywiście aneksujemy obowiązującą umowę z wykonawcą, ponieważ przestój nie wynikał z jego winy. Od ponad roku mamy projekt budowlany dot. ujęcia wody w Uszczynie, dlatego jeśli w grudniu uzyskalibyśmy pozwolenie na budowę, bylibyśmy w stanie ogłosić postępowanie przetargowe w tym samym miesiącu, aby na początku przyszłego roku rozpocząć budowę – dodał Jarosław Miller, dyrektor Miejskiego Zarządu Komunalnego w Sulejowie.

Kłódki, które na włazie założyli pracownicy Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji zostały wcześniej zdjęte i odpowiednio zabezpieczone.

 - Dysponujemy niezbędnymi pozwoleniami i decyzjami – m.in. z Ministerstwa Klimatu, Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego, dlatego wysłaliśmy do pana prezydenta miasta Piotrkowa Trybunalskiego – Krzysztofa Chojniaka - maila, aby umówić termin przekazania kłódek, miałem nadzieję, że to nastąpi jak najszybciej, ale nadal nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Mogliśmy tego wszystkiego uniknąć i ujęcie prawdopodobnie już by dzisiaj stało, gdyby prezydent w listopadzie ubiegłego roku uznał i uszanował decyzję wojewody łódzkiego, który już w listopadzie ubiegłego roku wydał prawomocną decyzję, z której wynika, że działka nr 146, na terenie której znajduje się studnia, jest w zarządzie Lasów Państwowych, co zostało potwierdzone w księdze wieczystej. Wojewoda stwierdził ponadto, że odwiert jest trwale związany z gruntem, a więc również jest w zarządzie Skarbu Państwa. Z kolei gmina Sulejów dzierżawi tę działkę od Lasów Państwowych – podsumował Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mietek ~Mietek (Gość)28.11.2021 09:44

Widzę pełne zachowanie BHP przez operatora HDS, dobrze że kaptur chroni głowę stojąc pod żurawiem.

14


go?ć_roman ~go?ć_roman (Gość)29.11.2021 03:35

Skubią zasoby Piotrkowa. Przecież to były ujęcia dla Piotrkowa, a nie Sulejowa. Miały być kolejne fabryki, a teraz chcą pozbawić rozwoju Piotrków Trybunalski ścieżkami prawnymi że lasy państwowe są właścicielem. Nie to ujęcie budowali ludzie z Piotrkowa i dla Piotrkowa. Jeżeli Pan wojewoda taki chojny to niech zafunduje uzdatnianie dla Sulejowa wody z Pilicy,.albo tam zrobi odwierty, a nie sięga po zasoby nie przez siebi wykonane. Chyba tu polityka odegrała rolę.

23


Pomysł ~Pomysł (Gość)27.11.2021 12:31

Wrzucić do studi ze sto szczepionek i będą ludzie już po zabiegu.

02


Daria ~Daria (Gość)27.11.2021 20:54

Ostrowski to jest kozak

42


Żenada ~Żenada (Gość)27.11.2021 20:08

Zajazd Sulejowski na Piotrkow

50


Rtjx ~Rtjx (Gość)27.11.2021 19:59

JANUSZE STUDNIARSTWA Z SULEJOWA W AKCJI

23


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)27.11.2021 10:54

Ale cyrk z tymi kłódkami. A pudełko po butach też będzie przekazane?

82


gregu ~gregu (Gość)27.11.2021 10:39

To nie możecie zerwać tych kłódek ? przecież to Wy jesteście na prawie.

52


stefan ~stefan (Gość)27.11.2021 10:38

Teraz widzicie,że burmistrz chojniak to podły człowiek,nie stosuje się do obowiązującego prawa,organy poaństwa powinny wyprostować mu w końcu kręgosłup !

82


eop ~eop (Gość)27.11.2021 09:54

To nie można wody z zalewu ciongnonć?

25


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat