Advertisement

Co z drzewami na Wolborskiej i Rakowskiej?

ePiotrkow Czwartek, 29 września 2022540332
Drzewa wzdłuż ulic Wolborskiej i Rakowskiej w Piotrkowie Trybunalskim zostały ponumerowane. Zwrócił na to uwagę jeden z naszych czytelników, który zastanawia się czy to oznacza, że mogą one zostać przeznaczone do wycinki.

Ładuję galerię...

Pan Jan, który wysłał do nas wiadomość, martwi się, że Piotrków może zrobić kolejny krok ku "betonozie". Zwraca przy tym uwagę, że liczba oznaczonych drzew jest naprawdę duża.

Wygląda to tak jakby te drzewa miały iść do wycinki. Nawet jeżeli okazałoby się, że jest to krok ku remontowi ulic, to czy nie ma możliwości zostawienia ich? Pragnę zaznaczyć, że w miejsce jednego dorosłego drzewa należało by posadzić kilkanaście małych, młodych drzew. Tych ponumerowanych jest kilkadziesiąt, jak nie kilkaset. Ja rozumiem wyciąć suche drzewa których jest kilka-kilkanaście. Tyle się teraz mówi o suszach, o powodziach, a tu... mam nadzieję, że się mylę i drzewa będą tylko do kosmetycznej przycinki - zastanawia się czytelnik.

 

O to jaki los czeka w najbliższym czasie drzewa przy ulicach Wolborskiej i Rakowskiej zapytaliśmy piotrkowskich urzędników.

Ta numeracja to jeden z elementów inwentaryzacji prowadzonej obecnie przez biuro inżynierskie, które przygotowuje dla nas koncepcję projektową oraz program funkcjonalno-użytkowy dla przebudowy tych ulic. Te dokumenty muszą być gotowe do końca listopada. Firma następnie opisze te drzewa m.in. pod względem tego, czy konieczne będzie ich wycięcie, czy może będziemy mogli je pozostawić - wyjaśnia Jarosław Bąkowicz, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Zatem na odpowiedź na pytanie czy i ile drzew może zniknąć z opisywanych miejsc, będzie trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni.


Zainteresował temat?

4

8


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

add ~add (Gość)29.09.2022 12:42

a czy większość do nie są czasem stare Topola które są chwastem i utrudniają życie alergikom których jest coraz więcej

618


Pamiętam ~Pamiętam (Gość)29.09.2022 22:53

Wyciąć wszystkie w chodniku po prawej stronie Wolborskiej patrząc od pl.Litewskiego.Ktoś za czasów komuny posadził te drzewa prawie przy krawędzi jezdni. Korzenie tych drzew zniszczyły chodnik. O zielń trzeba dbać ,ale z rozsądkiem. Wszystkim obrońcom zieleni polecam zobaczyć co zrobiono z lasem Wolborskim.

69


Adam.. ~Adam.. (Gość)30.09.2022 16:45

Wszystkie wyciąć. Tragicznie to wygląda w chodniku po środku drzewo stare.

212


` ~` (Gość)29.09.2022 12:46

Pewnie Pan Jan nigdy nie musiał wyjeżdżać z parkingu spod Aldi lub Biedronki, bo dopiero by się martwił, że przez te drzewa kompletnie nie widać nadjeżdżających aut z kierunku Rakowskiej

1715


Hmmm ~Hmmm (Gość)30.09.2022 08:49

Moim zdaniem los większości tych drzew jest już przesądzony, potrzeba tylko trochę czasu, żeby elyta znalazła odpowiednie argumenty do zakomunikowania mieszkańcom miasta, że wycięcie jest nieuchronne i konieczne.

93


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)29.09.2022 20:19

Drzewa przy drodze powinny być ale ich minimalna odległość od krawędzi jezdni to 3.5 metra. W tym przypadku drzewa są tuż przy krawędzi jezdni więc powinno się wyciąć a posadzić w przepisowej odległości od krawędzi jezdni

811


Ekolog ~Ekolog (Gość)29.09.2022 22:27

Dobrze, że usuną te drzewa

510


cogito ~cogito (Gość)29.09.2022 12:39

Do tej pory, w trosce, aby język był giętki i wyrażał co pomyśli głowa, gdy miałem ochotę to mówiłem mojej kochanej żonie wprost, że mam ochotę na... rż... które niektórzy nazwaliby wycinką, ale teraz już wiem, że wieczorem, po dobrej kolacji i po kąpieli powinienem zapytać czy ma ochotę na koncepcję projektową oraz program funkcjonalno-użytkowy. Zabrzmi romantyczniej, rozpali wyobraźnię, a nie zabrzmi ordynarnie: chodźmy na wycinkę.

134


Andrzejmasztalerz ~Andrzejmasztalerz (Gość)29.09.2022 20:13

Niezłe debilstwo - bazgrać po drzewach, inaczej nie dało się ich policzyć? To wracajcie do podstawówki jak w pamięci liczyć nie umiecie...

113


Instruktor ~Instruktor (Gość)29.09.2022 19:04

Z tymi drzewami przy drogach to poprostu porażka.Prosze sie obrońców tej zieleni przejechać dużym autem np.z Ujazdu do Będkowa.Co sie rozpedzisz to hamuj bo lusterka zostawisz przy mijaniu.To nie te czasy że dawały koniom ochłodę.

912


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat