Ciężarowcy z Bujen znów błyszczą

Środa, 11 maja 20169
Po raz trzeci już nasi reprezentanci w kategoriach U15, U17 i U20, wzięli udział w Turnieju o Puchar Unii Europejskiej. Wśród sztangistów rywalizujących na Malcie była też zawodniczka LUKS Gryf Bujny, Karolina Hyla, która była bezkonkurencyjna w kategorii U 15, uzyskując w dwuboju 155 kg (65 kg w rwaniu + 90 kg w podrzucie), tymczasem jej klubowy kolega pobił trzy rekordy Polski.

Polscy reprezentanci obronili na Malcie tytuł wywalczony przed rokiem we Włoszech. W dwudniowych zawodach o Puchar Unii Europejskiej wzięło udział ponad 80 zawodniczek i zawodników z z Polski, Austrii, Turcji, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Estonii, Chorwacji, Izraela, Włoch, Szwecji, Hiszpanii, Łotwy, Słowenii, Irlandii, Szkocji, Serbii i Cypru.

Karolina walczyła na Cyprze, natomiast dwaj inni reprezentanci klubu z Bujen rywalizowali na krajowym podwórku. Olaf Pasikowski oraz Mateusz Hyla wzięli udział w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów do 15 i 17 lat. Obydwaj rywalizowali w kat. młodzik (do 15 lat) i zdeklasowali swoich rywali, Mateusz zajął pierwsze miejsce w kat. wagowej 77 kg - 242 kg w dwuboju (105 kg + 137 kg), natomiast Olaf wywalczył złoty medal w kat. +85 kg - 265 kg w dwuboju (122 kg+143 kg), bijąc tym samym trzy rekordy Polski juniorów młodszych do lat 15 (w rwaniu, podrzucie i dwuboju).

W klasyfikacji klubowej LUKS Gryf Bujny zajął 18. miejsce (20 punktów), a zwyciężyła Unia Hrubieszów (105 pkt.), natomiast w klasyfikacji województw łódzkie uplasowało się na drugim miejscu, tuż za lubelskim.