Advertisement

Będzie jak na bałtyckich plażach

ePiotrkowRegion Wtorek, 07 czerwca 2022516926
Zakończył się pierwszy etap czyszczenia sulejowskich plaż nad Pilicą. Z ziemi usunięte zostały kępki traw. Teraz w ruch pójdzie maszyna, którą urzędnicy sprowadzili do Sulejowa prosto z Włoch.

Ładuję galerię...

Wstępne czyszczenie można było wykonać dzięki pomocy pracowników Centralnego Ośrodka Badań Odmian Roślin Uprawnych - Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie. Dyrektor tej placówki, Przemysław Majchrowski, udostępnił specjalny sprzęt, dzięki któremu usunięto rosnącą tam trawę.

 

Teraz będzie można dokończyć czyszczenie plaż przy pomocy maszyny, którą w tym celu urzędnicy sprowadzili z Włoch. Regularne używanie sprzętu pozwala dokładanie wybrać kamienie, patyki, niedopałki oraz śmieci. Przy okazji teren zostanie wyrównany, a piasek napowietrzony. 

 

Bardzo dziękuję dyrektorowi Przemysławowi Majchrowskiemu za fachową pomoc. Pan dyrektor doskonale rozumie, że to duża szansa dla Sulejowa, a wiedząc, że to również jego plaża, daje doskonały przykład. Jeśli wszyscy weźmiemy odpowiedzialność za nasze plaże i będziemy o nie wspólnie dbać, na pewno uda się je utrzymać w dobrym stanie - mówi Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa, apelując o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

- Po raz kolejny przypominam, że kąpiel w Pilicy, która została pogłębiona, może być wyjątkowo niebezpieczna. Formalnych kąpielisk w Sulejowie nie ma (jedyne znajduje się w Kurnędzu, na terenie Międzynarodowego Ośrodka Integracji Młodzieży "Pilica" - Polska YMCA Kurnędz - przyp. red.), dlatego apeluję zwłaszcza do rodziców, aby uważali na swoje dzieci. Uczymy je pływać w naszym basenie, ponieważ mieszkając w takim miejscu, muszą wiedzieć jak zachowywać się nad wodą – podkreśla Wojciech Ostrowski.

 


Zainteresował temat?

4

4


Advertisement
Advertisement

Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Paweł ~Paweł (Gość)07.06.2022 21:43

Panie Ostrowski..
Jak już tak dobrze idzie współpraca międzynarodowa to może znajdziesz Pan maszynę do zbudowania ujęcia wody w Uszczynie. Bo jak na tę chwile nic co ma związek z budową się tam nie dzieje...
Czekamy lata

62


Nico ~Nico (Gość)11.06.2022 08:06

A ta plaża na klasztornej obok tej stodoły też będzie oczyszczona, czy o niej już zapominamy?

40


mag ~mag (Gość)07.06.2022 07:32

Najważniejsze żeby coś robić. Przecież plaże nadrzeczne były zaniedbywane przez dziesięciolecia. Ludzie, wy tylko wszystko krytykujecie. Spójrzcie na to z innej strony. Żaden włodarz waszego miasta wcześniej nie pomyślał o tym, że przez miasto przepływa rzeka, nad którą można wypoczywać w upalne dni w przyzwoitych warunkach.

123


go?ć_miastowy ~go?ć_miastowy (Gość)09.06.2022 15:29

Plaża będzie a kompieliska nie będzie? Przecież na plaże się chodzi po to, żeby i się opalać i pokompać w wodzie. Czegoś tu nie rozumiem. Znów pic i robienie do połowy?

30


DRAMAT ! ~DRAMAT ! (Gość)08.06.2022 09:43

A Polanka dalej zdycha i umiera. Propaganda dorównuje tej pisowej, ale widać z kim się przystaje...... Teren wokół dawnej Wiktorii masakra. Dziadostwo, brud , wywalane śmieci nad Pilicę i gmina nie kontroluje co się na jej terenie dzieje. Gmina nie zadbała, aby na etapie projektowania tego niby pogłębienia zaprojektować oczyszczenie brzegów przy ośrodkach. Przecież to własność gminy !!! Plaża Copacabana na Kępkach tyłka nie urywa, a efekty oczyszczenia tego piachu powiedziałbym średnie. Te góry nasypanego piachu i pozostawionego przy ,,słynnym ' Parku Straży co to jest ? Kasy szkoda było firmie na wywiezienie ? Przypominam życie kwitło kiedyś na Polance i tam tłumy Sulejowian chodziły spędzać czas, a nie na Kępkach. Długo można by pisać, ale widać horyzontów myślenia w tym grajdołku się nie zmieni. Niestety nie dożyjemy normalności w tej gminie i w tym złodziejskim kraju i wątpię, aby nasze dzieci dożyły.

60


baltic ~baltic (Gość)07.06.2022 18:53

Czyli, że jak ? Bród, smród i ubóstwo ?

41


... ~... (Gość)07.06.2022 07:58

Może w ramach dobrej współpracy pomiędzy gminami powiatu piotrkowskiego Sulejów wypożyczy (odpłatnie) tą maszynę, aby zrobić plaże wokół zbiornika Cieszanowice.

70


goœć_goŚĆ ~goœć_goŚĆ (Gość)07.06.2022 18:35

na co plaże,jak nie ma się jak kompać,brzegi wysypane kamieniami,trawa wcale nie ,usunięta przez maszynę,pracownik m-MzK WYRYWA RĘCZNIE tak rządzą w Sulejowie i MZK

52


Qadromo ~Qadromo (Gość)07.06.2022 17:43

Jeśli jest to ta maszyna co na zdjęciach to jest zwykły rolniczy agregat uprawowy który jest produkowany w Polsce aż z Włoch trzeba było go sprowadzać cos czuję że przekrecik był i wychodzi niegospodarność w urzędzie

50


Sjej ~Sjej (Gość)07.06.2022 13:20

Chyba tak samo drogo jak nad Bałtykiem

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat