Reklama

Badali miejsce wypadku

ePiotrkow Czwartek, 20 stycznia 20221093745
11 stycznia na ul. Hutniczej doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła 91-letnia kobieta. Policja oraz Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta sprawdzali, czy do wypadku mogła przyczynić się infrastruktura drogowa tego miejsca.
Fot. P. Kwiatkowski

W tym tygodniu na ul. Hutniczej przeprowadzono lustrację miejsca zdarzenia. Na miejscu tragedii pojawili się przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji oraz Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, który odpowiada m.in. za stan dróg w mieście oraz ich oznakowanie.

Z przebiegu tego wypadku wynika, że 46-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym, wyjeżdżając z parkingu osiedlowego przy ul. Hutniczej 15A i włączając się do ruchu, najechał na idąca chodnikiem 91-latkę. Piesza szła od strony ul. Wysokiej w stronę ul. Okrzei. W wyniku doznanych obrażeń ciała, pomimo prowadzonej reanimacji, kobieta zmarła - mówi podinspektor Krzysztof Skrobek, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

Wizja lokalna wykazała, że infrastruktura drogowa nie przyczyniła się w żaden sposób do tego wypadku. Jak wskazuje podinspektor Krzysztof Skrobek niebezpieczeństwo w tym miejscu stwarzają sami kierujący, którzy nie stosują się do zasad ruchu drogowego. 

Chciałbym przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można zaparkować pojazdu w odległości 10 metrów od przejścia dla pieszych, niezależnie czy za czy przed przejściem. Jest to zabronione, ponieważ pieszy - gdy auta zaparkowane są bliżej - jest po prostu niewidoczny - podkreśla podinspektor Skrobek. 

W podobnym duchu wypowiada się Karol Szokalski, Dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

 

Warunki bezpieczeństwa i oznakowanie są zrobione zgodnie prawidłowo i zgodnie z przepisami. Wydaje się, że zdarzenie to po prostu zbieg nieszczęśliwych okoliczności. Do tej pory nie mieliśmy żadnych uwag lub spostrzeżeń od mieszkańców czy użytkowników dróg, jeśli chodzi o ten rejon miasta. Jesteśmy zawsze otwarci i gotowi do tego, żeby reagować - mówi dyrektor Szokalski i podkreśla, że nikt nie jest w stanie wyeliminować zbiegów nieszczęśliwych okoliczności, które czasem skutkują tragediami.

 

Pozostaje nam tylko apelować do kierowców i pieszych, aby nie wierzyć literalnie w siłę przepisów ruchu drogowego, ale w każdej sytuacji zachowywać szczególną ostrożność - podsumowuje Karol Szokalski.

 

Na łamanie przepisów przez kierowców zwraca uwagę także jedna z ekspedientek pobliskiego sklepu. 

Kierowcy nie przestrzegają tutaj przepisów. Stoją blisko pasów, a często przechodzą tutaj osoby starsze. Parkujący stają na chodnikach i zasłaniają widoczność. Są tutaj niebezpieczne sytuacje i uważam że coś trzeba z tym zrobić - mówiła reporterowi radia Strefa FM. 

Feralnym przejściem zajęła się już piotrkowska drogówka. W ostatnim czasie przeprowadzono tam akcję prewencyjną i kontrole parkowania. 

Spora część osób nie respektuje tego zakazu. Ukaraliśmy sześciu kierujących mandatami. Na pewno będziemy te działania powtarzać, aby uświadomić kierowcom, jak wielkie niebezpieczeństwo stwarzają, w ten sposób parkując swoje auta - podsumowuje naczelnik piotrkowskiej "drogówki" i apeluje. - Należy zwrócić uwagę na oznakowanie poziome i pionowe, bo te znaki nie są od tak sobie, tylko pełnią bardzo ważną rolę!

 

 


Zainteresował temat?

5

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rudeoko ~Rudeoko (Gość)31.01.2022 15:44

Odebrał starszej pani to co najwazniejsze czyli zycie a moze by sobie kobieta 100 lat dozyla

30


alazir mochit alazir mochitranga31.01.2022 02:05

kazdy kto wsiada w auto jest odpowiedzialny do zachowania ograniczenia zaufania do pieszych i innych pojazdow wiec jak potracil kobiete na pasach czy na chodniku smiertelnie to prawo jazdy zabrac wyrok 5 lat minimum i odszkodowanie rodzinie bez dyskusyjnie

50


witek11 ~witek11 (Gość)31.01.2022 01:51

wiezienie bezwzgledne

50


witek11 ~witek11 (Gość)31.01.2022 01:45

do puchy

50


Wollf ~Wollf (Gość)21.01.2022 08:05

Zapraszam Panow Policjantow na rado Dmowskiego Armi Kraiowei ziazt w stronę szkoły nr 13 tam codziennie stoją auta zaparkowane zaraz za przeisciem dla pieszych mimo tego że jest też podwójna linia ciągła nikt nic sobie z tego nie robi

81


newralgiczne skrzyżo ~newralgiczne skrzyżo (Gość)20.01.2022 18:12

Skrzyżowanie Sienkiewicza- Piastowska po zach. stronie - parkowanie przy przejściu dla pieszych i podwójna ciągła, uliczka tak wąska,bo jedna strona zaparkowane samochody, że nie można jechać w dwóch kierunkach.

62


adsfg ~adsfg (Gość)22.01.2022 16:44

głupi wypadek

22


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)21.01.2022 10:20

Wiele razy zgłaszałam na krajowej mapie zagrożeń to przejście, ale drogówka olewa takie zgłoszenia...

43


Anno Domini 1969 ~Anno Domini 1969 (Gość)20.01.2022 17:27

10 metrów? Tam często parkują bezpośrednio na przejściu, Policja i Straż Miejska nie reaguje. Nie ma zgłoszeń od mieszkańców? Kiedyś Straż odwoziła jakiegoś pijanego pod dom i mieli zwróconą uwagę odnośnie samochodów zaparkowanych nieco dalej (od tego przejścia na Hutniczej) w obrębie skrzyżowania z Okrzei. Jakie padło stwierdzenie ze strony "strażnika"? On nie musi się na tym znać. Teraz po tragedii Policja zaczęła przeganiać pajaców, którzy do piekarni chcieli by podjechać pod samą ladę. To może niech też pogonią innych nieprawidłowo parkujących (na skrzyżowaniu z Okrzei też) zanim dojdzie do kolejnego nieszczęścia. Pozdrawiam wszystkich usiłujących przestrzegać przepisów mimo wszystko.

100


Wqwiony ~Wqwiony (Gość)21.01.2022 21:54

10 m przy każdym przejściu ciąg słupków i po sprawie. A na szkolnej przy nfz podwójna ciągła i zawsze kilka samochodów zaparkowanych. Tak samo pod III LO.

71


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat