Artykuły do tagu: zioła

McCormick wzywa do podjęcia działań w branży po raporcie EUCCP o nieuczciwych praktykach w europejskim sektorze ziół i przypraw
25 listopada został opublikowany raport EU Food Fraud Network dotyczący oszustw w sektorze ziół i przypraw. Śledztwo przeprowadzone na ponad tysiącu próbek siedmiu typów ziół i przypraw (kurkuma, chili, pieprz, papryka, szafran, oregano i kmin rzymski) zebranych w całej Europie odkryło znaczący poziom fałszerstw żywności, sięgających od ok. 2% w przypadku chili do 48% przy oregano. McCormick Incorporated, światowy lider w dziedzinie przypraw, właściciel takich marek jak Kamis i Galeo, zlecił niezależną analizę swoich produktów, która dowiodła, że oferowane pod markami firmy zioła i przyprawy są autentyczne i bezpieczne.
Napary ziołowe – jakie są ich właściwości i które wybrać?
Niekwestionowanym liderem wśród naparów roślinnych jest herbata – popularna i ogólnodostępna. Jednak świat ziół, z których można przygotować aromatyczny napar, jest o wiele szerszy. Jakie są najciekawsze i najskuteczniejsze napary ziołowe? Cztery polecamy poniżej.
Moc ziół świętej Hildegardy
Nie jest żadną nowością, że natura obdarza nas stale wartościowymi i zdrowymi produktami. Są to przede wszystkim wszelkiego rodzaju warzywa i owoce, ale warto również wspomnieć o ziołach, które posiadają zbawienną moc. Są nie tylko zdrowym produktem, ale również lekarstwem na różne dolegliwości.
Zioła szwedzkie - dlaczego warto je stosować?
Leczenie ziołami lub bardziej ogólnie mówiąc stosowanie medycyny naturalnej sięga odległych czasów. Ze względu na postęp technologiczny przez ostatnie dziesięciolecia ten sposób leczenia nieco zszedł na boczny tor, jednak w ostatnim czasie stosowanie naturalnych produktów na rozmaite dolegliwości znów zyskuje na popularności

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat