Gmina Wola Krzysztoporska ma już budżet na 2019 r. Rada Gminy uchwaliła go jednogłośnie 28 grudnia 2018 r.
Jednogłośnie radni Rady Powiatu Piotrkowskiego przyjęli budżet na 2019 rok. Na inwestycje zarezerwowano kilkanaście milionów złotych, czyli ok. 19% wydatków, które wyniosą w sumie 74 miliony 853 tysiące złotych, dochody będą o ponad 2 miliony mniejsze - a dokładnie 72 miliony 293 tysiące złotych.
Radni Wolborza jednogłośnie przyjęli budżet na rok 2019. Na inwestycje zaplanowano ponad 17,5 mln zł. tj. 39% całego budżetu.
Przebudowa ul. Wojska Polskiego na wysokości Ryneczku oraz regulacja koryta rzeki Strawy, budowa ronda na skrzyżowaniu Armii Krajowej, Żelaznej, Dmowskiego i Górnej oraz kolejne działania w ramach programu Młode Stare Miasto to najważniejsze inwestycje zaplanowane w przyszłorocznym budżecie Piotrkowa Trybunalskiego, który został przegłosowany podczas środowej sesji piotrkowskiej Rady Miasta.
Kursy samoobrony, system biletowy w szpitalu, wspieranie aktywnego stylu życia i dziedzictwa historycznego - aż sześć projektów zgłoszonych przez mieszkańców Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego zostanie zrealizowanych w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego.
Swój głos można oddać już tylko przez internet (strona bo.lodzkie.pl), bowiem korespondencyjnie można było głosować tylko do 22 października. Mieszkańcy województwa mają do wyboru 155 projektów.
Ponad 4000 głosów oddali piotrkowianie na projekty przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Magistrat ogłosił wyniki.
W niedzielę ruszyło głosowanie w budżecie obywatelskim 2019. Mieszkańcy wybierają spośród siedmiu projektów rejonowych i czterech ogólnomiejskich.
W czwartek w Urzędzie Miasta zebrali się członkowie Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego, którzy opiniowali wszystkie projekty. Z 15 pomysłów, 3 zostały ocenione negatywnie, a z jednego pomysłodawca zrezygnował sam. Jednym z odrzuconych projektów jest ten dotyczący zagospodarowania piotrkowskiej wieży ciśnień.
Pomysły na sensowne wykorzystanie nieczynnej od dziesiątków lat piotrkowskiej wieży ciśnień pojawiają się regularnie co kilka lat. I tak jak się pojawiają, tak i znikają. Do czasu, kiedy komuś nowy (stary) pomysł nie wpadnie do głowy.