Pod dużym znakiem zapytania stanęła budowa kompleksu rozrywkowego na terenach byłej Huty Szkła Kara w Piotrkowie. Amerykański inwestor Dawid Hartley miał w tym miejscu postawić m.in. kasyno. Pozytywną decyzję w tej sprawie wydała już wcześniej Rada Miasta, ale na przeszkodzie stanęły inne okoliczności.
Grupa radnych Platformy Obywatelskiej i klubu Lewica w radzie miasta wystąpiła o uchylenie uchwały o sprzedaży budynku przy ulicy Dmowskiego 38, o przejęcie którego starała się dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie.
Czy Rada Miasta w Piotrkowie złamała prawo, podejmując uchwałę w sprawie sprzedaży w przetargu budynku przy ul. Dmowskiego? O przekazanie obiektu bezskutecznie zabiegała dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
Jeden głos zdecydował, że budynku nie przejmie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie. Nieruchomość przy ulicy Dmowskiego 38 w Piotrkowie pójdzie pod młotek. Tak zdecydowali piotrkowscy radni.
Miejska spółka Towarzystwo Budownictwa Społecznego stawia dwa kolejne bloki. Przy ul. Modrzewskiego-Źródlana powstanie 96 nowych mieszkań w pełnym standardzie. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, roboty na placu budowy rozpoczną się w styczniu przyszłego roku, a zakończą w lutym 2010 roku. Po upływie miesiąca pierwsi lokatorzy dostaną klucze i będą mogli się wprowadzać.
Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Piotrkowie nie wybuduje bloku w rejonie Belzackiej, Kobyłeckiego i Norwida.
To nie ja podszedłem ludziom pod domy, ale miasto przyszło do mnie - zauważa Dariusz Stachowiak, piotrkowski hodowca drobiu zmęczony już kontrolami wszelkiej maści, na których brak narzekać nie może. - Ktoś, kto pozwolił tu budować, wiedział, że od lat prowadzę tutaj działalność.
Obiekt przy ulicy Batorego 10 wydzierżawiony. Czynsz dzierżawny na tę nieruchomość wyniesie 307, 5 tys. netto rocznie. Cena wywoławcza wynosiła 150 tys. + 22% VAT.
Na powierzchni do tysiąca metrów kwadratowych mają być sklepy, w piwnicach lokale gastronomiczne, a na górze dawne cele będą przerobione na lokale usługowe i mieszkania. Wraca też koncepcja wydzielenia części hotelowej. Takie są plany właściciela starego więzienia w Piotrkowie, który trzy lata temu kupił niszczejący obiekt. Teraz czeka na warunki zabudowy ciągle zmieniane i poprawiane z uwagi, jak twierdzi, na nadzór konserwatora zabytków.
Podatki w przyszłym roku będą wyższe, ale po autopoprawce, zgłoszonej przez prezydenta Krzysztofa Chojniaka na wniosek przedsiębiorców skupionych w Regionalnej Izbie Gospodarczej, wzrosną nieco mniej niż pierwotnie zakładano. Odrzucono natomiast prośby i apele przedstawicieli potężnych centrów logistycznych, którzy przestrzegali, że podwyżki spowodują ucieczkę inwestorów do innych gmin.