Dwie poradnie: neurochirurgiczna i chirurgii naczyniowej zniknęły z mapy miasta. Specjalistów mieszkańcy muszą szukać w Łodzi lub Zgierzu. Kilka przychodni podstawowej opieki zdrowotnej i poradnia medycyny pracy albo zmieniły lokalizację, albo ich zadania przejęły niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Szpital wojewódzki w Piotrkowie nie ma już też własnej pracowni sekcji zwłok i punktu zaopatrzenia ortopedycznego.
Pierwszy rok za nami. Portal epiotrkow.pl ruszył dokładnie 3 kwietnia 2008 roku.
A było już naprawdę bardzo gorąco, bo dzień przed zakończeniem akcji w bełchatowskim szpitalu całkowicie wstrzymano przyjęcia pacjentów. W tym samym czasie dyrektor placówki zarządził połączenie części oddziałów. Pielęgniarki zmęczone trwającą od dwóch tygodni akcją okupacyjną - najpierw w sali konferencyjnej, później w gabinecie dyrektora, w końcu na korytarzu - odchodziły na zwolnienia, brały urlopy na żądanie. W środę rano takich osób było już blisko dwieście.
Krzysztof Chojniak był gościem poniedziałkowego wydania programu „O tym się mówi” w Radiu Strefa FM. Oto fragment wywiadu, który z prezydentem Piotrkowa przeprowadził Marcin Cecotka. Zapis całej rozmowy opublikował najnowszy "Tydzień Trybunalski".
W ostatnich dniach napłynęły do nas bardzo dobre informacje z Warszawy. Dwa Ministerstwa pozytywnie rozpatrzyły wnioski Piotrkowa Trybunalskiego o dotacje i dofinansowania przedsięwzięć realizowanych przez miasto - donosi strona internetowa Urzędu Miasta.
Piotrków nie otrzyma dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na budowę nowej biblioteki. Minister Bogdan Zdrojewski podjął decyzję, że nie odbędzie się dodatkowy konkurs, w ramach którego Gmina Piotrków miała szansę otrzymać dotację.
10 zgłoszeń wpłynęło do Biura Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Piotrkowie, które jest organizatorem kolejnego Przeglądu Palm i Stołów Wielkanocnych.
W szesnastym dniu protestu nadal nie ma porozumienia pomiędzy stronami sporu. Pielęgniarki o ponad połowę obniżyły swoje żądania, natomiast dyrektor placówki jest nieugięty.
Być może piotrkowskie pogotowie trafi wkrótce w prywatne ręce. Został ogłoszony już kolejny konkurs na świadczenie usług ratowniczych. - Jeśli wygra go prywatna firma, pracę może stracić nawet 85 osób - nie kryje obaw Marek Konieczko dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.
- Zgodnie z ustawą lustracyjną podpisałem w lutym 2007 roku oświadczenie, że nie pracowałem, nie pełniłem oraz nie byłem świadomym i tajnym współpracownikiem Organów Bezpieczeństwa - powiedział na konferencji prasowej starosta piotrkowski Stanisław Cubała.