Wybierając pompę głębinową należy się kierować przede wszystkim jej parametrami hydraulicznymi, które muszą być adekwatne do wydajności studni oraz sposobu wykorzystania pobieranej z niej wody (cele bytowe, spożywcze, rolnicze, przemysłowe etc.). Ważnym kryterium jest również to, aby pompa posłużyła jak najdłużej, nie tylko w okresie obowiązywania gwarancji producenta. Idealna dla właściciela sytuacja to taka, w której po zamontowaniu pompy w studni można o niej zapomnieć na wiele lat i mieć zapewnione nieprzerwane dostawy wody. Jak wybrać pompę głębinową na lata? Mamy dla Ciebie najlepsze wskazówki.
Nawet 21 tys. złotych dofinansowania będzie można otrzymać na zakup i montaż pompy ciepła w nowobudowanym domu. Program dopłat chce uruchomić Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Od 1 stycznia 2021 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące prawa budowlanego. Nowe lub rozbudowywane budynki (w tym domy) muszą spełniać wyższe normy energooszczędności. Zmiany te są następstwem proekologicznej dyrektywy Parlamentu Europejskiego, która ma doprowadzić do sytuacji, w której wszystkie nowo wybudowane domy, osiągną status zeroenergetycznych.
W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do awarii sieci ciepłowniczej zlokalizowanej w rejonie bloku przy ul. Belzackiej 64 w Piotrkowie. W związku z tym od wczesnych godzin porannych wstrzymano dostawy ciepła do wszystkich obiektów zasilanych z komory ciepłowniczej zlokalizowanej w rejonie skrzyżowania ulic Armii Krajowej i Sikorskiego.
Obecnie pompy ciepła są uznawane za jeden z najefektywniejszych sposobów ogrzania nieruchomości. Dla wielu właścicieli domów jednorodzinnych podjęcie decyzji o ich zakupie nie jest łatwe, chociażby z uwagi na konieczność poniesienia dużych nakładów finansowych. Ci, którzy już zdecydowali się na ten krok, zaznaczają, że w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami, pompy ciepła w dłuższej perspektywie są oszczędniejsze. Dlaczego pompy ciepła są tak popularne?
Mieszkańcy ul. Poprzecznej w Piotrkowie Trybunalskim od czwartku nie mają ciepłej wody. Jest to związane z awarią ciepłociągu.
Do czwartku wieczorem mieszkańcy osiedli Piastowska, Jagiellońska i Targowa w Piotrkowie muszą liczyć się ze wstrzymaniem dostawy ciepła. Utrudnienia związane są z awarią, nad usunięciem której pracują pracownicy MZGK.
Smok i smog. Podobieństwa: zagrożenie dla zdrowia i życia. Różnice: tylko jeden z nich występuje wyłącznie w bajkach. Mimo zakrojonych na szeroką skalę kampanii społecznych, wiele osób wciąż wykorzystuje do ogrzania domu nieodpowiednie materiały lub korzysta z niesprawnych pieców, nie będąc świadomym, że istnieją sposoby, które są nie tylko w pełni ekologiczne, ale także przynoszą spore oszczędności. Podpowiadamy, jak tanio i ekologicznie ogrzać mieszkanie.
Od czwartku przez prawie 3 dni w Piotrkowie będą problemy z ciepłą wodą. Piotrkowski MZGK wstrzymał dostawy ciepła do os. Łódzka-Wysoka-Sadowa i os. Słowackiego Północ.
Ponad 300 deklaracji wpłynęło do Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej w związku z naborem do udziału w projekcie instalacji pomp ciepła dla mieszkańców.