Nauczyciele z ponad 90% placówek oświatowych z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego pozostają w sporze zbiorowym z dyrektorami szkół. W tych szkołach zostanie zorganizowane referendum, które pokaże, ilu z nich rzeczywiście poprze strajk. Ten miałby się rozpocząć 8 kwietnia.
Wiele wskazuje na to, że i w naszym regionie dojdzie do strajku nauczycieli. W środę odbyło się spotkanie Związku Nauczycielstwa Polskiego z dyrektorami szkół. Strony przedstawiły swoje żądania w obecności mediatora, jednak do porozumienia nie doszło.
Przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęli procedury zmierzające do rozpoczęcia sporu zbiorowego. Jak poinformowała nas Ewa Ziółkowska, prezes piotrkowskiego ZNP, te działania mogą zakończyć się strajkiem belferskim.
Silnik neodymowy, pasta dla słonia czy bańki wodorowe - takie cuda można było zobaczyć podczas II Festiwalu Nauki, który zorganizowano w środę w Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie. Ze względu na bardzo dużo zainteresowane ubiegłoroczną edycją, nauczyciele znów postanowili dać uczniom szansę wykazania się.
Najpierw policjanci, później pracownicy sądowi, teraz nauczyciele. Piotrkowscy pedagodzy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, która została poparta przez przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Najlepsza w powiecie piotrkowskim, piąta w całym województwie łódzkim – tak uczniowie oceniają Julitę Furczyńską, polonistkę z ZS CKP w Bujnach, mieszkankę gminy Wola Krzysztoporska, która dzięki ich głosom wygrała powiatowy etap plebiscytu „Nauczyciel na Medal”.
Najbardziej zasłużeni nauczyciele, wychowawcy i dyrektorzy placówek edukacyjnych z Piotrkowa otrzymali nagrody i wyróżnienia. Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w poniedziałek na Zamku Królewskim.
Już po raz trzeci II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie zorganizowało święto szkoły. Uczniowie, ale i nauczyciele prezentowali swoje zdolności wokalne jak i aktorskie, a to wszystko w klimacie lat 70.
W Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie zorganizowano w czwartek I Festiwal Naukowy. Uczniowie klas VII wykazali się swoimi umiejętnościami z nauk ścisłych, prezentując różne doświadczenia. Młodzież, poza dobrą zabawą, mogła także poszerzyć swoją wiedzę z biologii, chemii czy fizyki.
Aleksandrowski Przyjaciel Zwierząt 2018 - taki tytuł 23 lutego otrzymał Paweł Kowalski z Leśnej Osady Edukacyjnej. Nagrodę wręczono podczas konferencji poświęconej metodom przeciwdziałania znęcaniu się nad zwierzętami.