Advertisement

Artykuły do tagu: Zdrowie

Rehabilitacja z opieką 24h dla Osób Starszych
Opieka lekarska, szeroka oferta rehabilitacyjna, terapia zajęciowa, dietetyczna kuchnia, spokojna okolica i przyjazna atmosfera – to tylko wybrane elementy oferty placówki Comfort Life w Ujeździe k. Tomaszowa Maz.
W Rozprzy promowali zdrowie
Spirometria, konsultacje u pulmonologa, warsztaty z dietetykiem czy porady rehabilitacyjne - to wszystko czekało w sobotę w Rozprzy. W tamtejszej szkole podstawowej odbyła się kolejna odsłona akcji "Dni promocji zdrowia i rehabilitacji dla osób powiatu piotrkowskiego".
08.09.2022 13:28
Ćwiczenia dla każdego
Od pokoleń z pewnością wszyscy marzyliśmy o tym, aby znaleźć takie zestawy ćwiczeń, które będą gwarantowały nam trening jak najbardziej optymalny.
Szpital uruchomił  Punkt Przyjęć Planowych
Personel Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przygotował dla pacjentów duże ułatwienie. Uruchomiono tam Punkt Przyjęć Planowych dla osób z ustalonym terminem hospitalizacji.
Wędrują po najdroższy lek świata
Tomasz Szczęśniewski wraz ze swoim przyjacielem Karolem Zdrojewskim, wędruje z Zakopanego na Hel. Cel tej pielgrzymki to rozpropagowanie zbiórki i zebranie pieniędzy na leczenie córki Zosi, która cierpi na SMA. Dziewczynka nie kwalifikuje się do refundacji, więc rodzice dziecka zmuszeni są dalej walczyć o pieniądze na Zolgensmę - najdroższy lek świata. W siedemnastym dniu wędrówki, dwaj przyjaciele dotarli do Piotrkowa.
Ratownicy medyczni podsumowali wakacje w Łódzkiem: wezwań więcej niż rok temu
Podczas tegorocznych wakacji zespoły ratownictwa medycznego WSRM w Łodzi wyjeżdżały 31 364 razy. W porównaniu do ubiegłego roku liczba ta wzrosła o 3 551 wezwań. Niestety, mniej niż połowa interwencji pogotowia ratunkowego dotyczyła stanów nagłego zagrożenia zdrowotnego.
Szpital wojewódzki przejmie oddziały PCMD?
Chęć przejęcia świadczeń realizowanych aktualnie przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka zadeklarowali w środę (31.08.2022) przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Placówka miałaby stać się w myśl propozycji częścią szpitala wojewódzkiego. Starosta Piotr Wojtysiak poinformował, że jest zainteresowany podjęciem rozmów w tej sprawie.
Profesjonalne leczenie narkomanii - szansa do wyjścia z uzależnienia
Masz w swoim otoczeniu kogoś, kto jest uzależniony od alkoholu czy narkotyków? A może sam czujesz, że masz problem z nadużywaniem tych substancji? Chcesz zmienić swoje życie na lepsze? Jeżeli owszem - jesteś w dobrym miejscu!
Urządzenia, które redukują napięcie w karku
Źle śpisz i po przebudzeniu zawsze odczuwasz ból w okolicach szyi i karku? Problem powtarza się mimo wymiany poduszki? A może w pracy musisz siedzieć bez ruchu przez wiele godzin i Twój kręgosłup wysyła alarmujące sygnały na odcinku szyjnym, że jest przeciążony? Problemy z napięciem mięśniowym w karku są dość powszechne, choć nie zawsze muszą być przewlekłe, aby dać się we znaki. Czasami powracają regularnie i wówczas warto wyposażyć się w profesjonalny masażer karku i szyi. Zobaczmy więc, jakie produkty oferuje klientom specjalistyczna firma Casada.
Najdroższy lek świata będzie refundowany
Na liście leków refundowanych znajdzie się najdroższy lek świata, czyli Zolgensma. Jedna jego dawka kosztuje ponad 2 miliony dolarów. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o refundacji tego preparatu. Jak się okazało, nie każde dziecko chore na SMA będzie mogło skorzystać z refundacji.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat