Komitet Wyborczy „Razem dla Piotrkowa” opublikował na FB post sugerujący, że spot kandydatki na prezydenta Marleny Wężyk-Głowackiej jest plagiatem. Radna tymczasem cieszy się z popularności swojego filmiku.
Frekwencja w wyborach w Polsce w porównaniu do tych w większości krajów unijnych nie jest wysoka. W wyborach parlamentarnych 2015 głosowało tylko 50% uprawnionych. Lepiej jest w wyborach na prezydenta, a najgorzej do Europarlamentu. Dlaczego? Polacy uważają bowiem, że ich głos ma nie znaczenia. Czy na pewno?
Tomasz Sokalski został kandydatem komitetu TAK dla Piotrkowa w wyborach na prezydenta miasta. W prawyborach pokonał Krystynę Czechowską.
Kto zostanie kandydatem w wyborach na prezydenta Piotrkowa Komitetu Wyborczego Wyborców TAK dla Piotrkowa? O tym decydowali mieszkańcy miasta. W środę i czwartek przeprowadzono prawybory. Ich wynik poznamy w piątek.
Do wyborów samorządowych zostały 53 dni. W poniedziałek 27 sierpnia minął termin zawiadomienia odpowiednio Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego (w zależności od skali działania i rodzaju komitetów wyborczych) o utworzeniu komitetu. Cztery komitety wyborcze wyborców zostały zarejestrowane na terenie Piotrkowa Trybunalskiego.
Jedna z firm bukmacherskich wystawiła zakłady specjalne związane z wyborami samorządowymi. Jej klienci mogą obstawiać zwycięzców wyborów samorządowych w siedmiu polskich miastach. Obok Warszawy, Łodzi, Wrocławia czy Gdańska jest też Piotrków Trybunalski.
21 października odbędą się w Polsce wybory samorządowe. A w związku z tym, że premier ogłosił termin wyborów, ruszyła kampania. Oficjalnie. Realnie ruszyła znacznie wcześniej. Czym będą przekonywać nas kandydaci w Piotrkowie?
Komitet Wyborczy Wyborców TAK dla Piotrkowa zaprezentował „jedynki” w wyborach do Rady Miasta. Kto będzie kandydatem na prezydenta miasta tego komitetu? O tym zdecydują sami mieszkańcy.
Zarząd piotrkowskiego stowarzyszenia „Pokolenie Idea” poinformował, że członkowie tej organizacji nie będą startować w najbliższych wyborach samorządowych z komitetu partyjnego. To swego rodzaju odpowiedź na nasze sugestie z 1 sierpnia 2018.
Coraz więcej możliwości mają lokalni politycy, by dotrzeć do wyborcy. I przekonać go do siebie. Czasami narażają się przy tym na zarzut śmieszności.