Dopalacze ostro dają nam popalić! Śmiertelne ofiary, także w Piotrkowie – oto, co przyniosły sklepy dla "kolekcjonerów". A było podobno tak pięknie – legalnie i niegroźnie.
Weekendowa akcja przeciw dopalaczom realizowana była na mocy decyzji głównego inspektora sanitarnego w sprawie wycofania z obrotu wyrobów o nazwie „Tajfun” oraz wszystkich podobnych wyrobów mogących bezpośrednio zagrażać życiu i zdrowiu.
Zakaz kąpieli i uprawiania sportów wodnych na terenie powiatu piotrkowskiego obejmuje nie tylko kąpielisko w Bronisławowie, ale także w Leonowie nad Zalewem Sulejowskim.
Nie wszędzie w regionie można się kąpać.
W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim ogólnodostępnych dla dzieci piaskownic jest około stu. W wielu z nich czają się niebezpieczne bakterie dlatego sanepid co roku prowadzi badania znajdującego się w nich piasku.
Wszyscy, którzy szukają ochłody nad Zalewem Sulejowskim powinni dobrze się zastanowić, które z kąpielisk wybrać.
Wszyscy, którzy mieli nadzieję, na ochłodzenie się w jednym z kąpielisk w naszym regionie niestety mocno się rozczarują.
Oficjalne otwarcie piotrkowskiego kąpieliska miejskiego „Słoneczko” zaplanowano 24 czerwca, niewykluczone jednak, że termin ten zostanie przesunięty.
Co 6 sekund na świecie jakaś osoba zakaża się HIV, a co 9 sekund ktoś umiera na AIDS. Wirusem do tej pory zaraziło się ok. 68 mln osób. W Polsce wykryto ponad 12,5 tysiąca zakażeń, zmarło ponad 1000 osób. A jak przedstawia się sytuacja w naszym regionie?
18 listopada już po raz drugi obchodziliśmy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Z tej okazji piotrkowski sanepid przy współudziale Szpitala Rejonowego zorganizował wystawę w Miejskim Ośrodku Kultury, której głównym celem jest zwiększenie świadomości w zakresie zagrożenia dla zdrowia, jakim jest antybiotykooporność oraz promowanie wiedzy na temat odpowiedzialnego stosowania antybiotyków.