Artykuły do tagu: Sąd

Ruszył proces w sprawie korupcji w piotrkowskim WORD
Na ławie oskarżonych zasiadło 10 osób wśród nich egzaminatorzy, właściciele szkół nauki jazdy i pośrednicy, którzy za łapówkę załatwiali pomyślne zdanie egzaminu. Sprawa dotyczy nieprawidłowości w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie w latach 2001- 2004. - Tylko jedna osoba przyznała się do winy - mówi Iwona Szybka - rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Piotrkowie.
Drugi dzień procesu w sprawie
Dzisiaj drugi dzień procesu w sprawie tzw. seksafery w Samoobronie. Na ławie oskarżonych zasiądą: były wicepremier, lider Samoobrony Andrzej Lepper oraz były poseł ziemi piotrkowskiej, prawa ręka Leppera - Stanisław Łyżwiński. Przed sądem ma zeznawać Aneta Krawczyk - główny świadek w procesie i zarazem oskarżyciel posiłkowy. To właśnie sensacyjne oświadczenia Anety Krawczyk dały początek całej seksaferze. Przypomnijmy na antenie Strefy FM słowa byłej pracownicy biura poselskiego sprzed kilkunastu miesięcy.
Seksafera: Odczytano akt oskarżenia
Przy drzwiach zamkniętych w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim ruszył proces w sprawie seksafery w Samoobronie.
Składali kolejne wnioski i odwlekali początek rozprawy jak mogli. Po kilku godzinach przepychanek między adwokatami Andrzeja Leppera i Stanisława Łyżwińskiego, a prokuratorem i pełnomocnikiem Anety Krawczyk, proces w sprawie seksafery w Samoobronie, wreszcie ruszył.
Lepper i Łyżwiński nie przyznają się do winy. Kobiety, które oskarżają ich o seksualne wykorzystywanie - do sądu nie przyszły.
Władze gminy Czarnocin reprezentowane przez wójta Leona Fortaka po czterech latach wygrały walkę o przystanek autobusowy. Stało się to dopiero po drugim rozpatrzeniu sprawy przez Sąd II instancji.
Odbiorą jej dziecko za nadopiekuńczość?
Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich w Piotrkowie Trybunalskim po raz kolejny odroczył sprawę toczącą się z udziałem Anny Z* w celu pozbawienia jej praw rodzicielskich wobec jej 13-letniego syna Stanisława Z*. Czy po długiej walce o syna matka będzie mogła zostać ze swoim dzieckiem? Czy ten dramat rodzinny wreszcie będzie miał swój koniec? Na odpowiedzi na te pytania czekamy już od grudnia ubiegłego roku. Wtedy w piotrkowskim sądzie miała miejsce ostatnia sprawa w procesie o odebranie praw rodzicielskich matce i umieszczenie jej 13 - letniego syna w rodzinie zastępczej
Korupcja w WORD: w maju rusza proces
Zamieszani w korupcję w piotrkowskim WORDzie w maju staną przed sądem!
Jest słabo widoczna zarówno w dzień, jak i o zmierzchu. Zdarza się, że kierowcy jadący od strony Sulejowa gwałtownie hamują i w ostatniej chwili zmieniają pas ruchu. Cudem nie doszło tam jeszcze do wypadku. Mowa o barierce zamykającej pas ruchu ustawionej przy światłach, tuż przy wjeździe do Piotrkowa od strony Sulejowa. Umieszczone na niej światła są prawie niewidoczne.
Przewodniczący Rady Miasta stanie przed sądem w czerwcu.
Sąd Rejonowy wyznaczył termin rozprawy przewodniczącego piotrkowskiej Rady Miasta - Mariana B. Sprawa trafi na wokandę 25-go czerwca 2008 roku. - Marian B. oskarżony jest o to, że działał na szkodę interesu publicznego, gdyż zataił w swoim oświadczeniu majątkowym fakt członkowstwa w zarządzie klubu sportowego Piotrkowianin Kiper - wyjaśnia Iwona Szybka - rzecznik Sądu Okręgowego w Piotrkowie.
Sędziowie na urlopach - protest kolejnej grupy zawodowej
Strajkowali już górnicy, lekarze, pielęgniarki, nauczyciele. Teraz przyszedł czas na sędziów. W ostatni poniedziałek w okręgu piotrkowskim do pracy nie przyszło 39 sędziów. W ramach protestu przeciwko zbyt niskim zarobkom, wzięli urlop na żądanie. Jednocześnie składają pozwy o zapłatę zaległych wynagrodzeń.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat