Advertisement

Artykuły do tagu: Pasy

Jaworski wygrał ważny pojedynek
W hali Relax trwają 81. Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Rozpoczęły się przedpołudniowe walki eliminacyjne. Bardzo ważne zwycięstwo odniósł obrońca tytułu mistrza Polski Michał Jaworski, który pokonał 2:1 Tadeusza Michalika (Sobieski Poznań).
Wielkie emocje w hali Relax
To będzie najważniejsza sportowa impreza ostatnich lat w Piotrkowie. W najbliższą sobotę (29 października) w hali Relax odbędą się 81. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym.
81. Indywidualne Mistrzostwa Polski z zapasach w stylu klasycznym odbędą się w najbliższą sobotę w Piotrkowie. Będzie to najważniejsza sportowa impreza ostatnich lat, w której wystartuje ponad 100 zawodników z całego kraju.
Atletyczny Klub Sportowy w Piotrkowie zaprasza na 81 Mistrzostwa Polski Seniorów w Zapasach w Stylu Klasycznym.
Sukces piotrkowskich zapaśników
Cztery medale zdobyli zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego podczas Mistrzostw Polski Młodzieżowców do lat 23 rozgrywanych w Poznaniu. Złote krążki do Piotrkowa przywieźli Edgar Melkumov w kategorii 66 kg i Łukasz Konera w wadze do 84 kg. Powracający po kontuzji Radosław Grzybicki był drugi w kat. 96 kg. Na najniższym stopniu podium stanął Jacek Tomaszewski (74 kg).
Piotrków. Turniej o Puchar Piotra Stępnia
W Piotrkowie po raz XII odbył się Międzynarodowy Turniej Młodzików w zapasach w stylu klasycznym o Puchar Piotra Stępnia, wicemistrza olimpijskiego z 1992 roku. W zawodach udział wzięło 93 zawodników z 7 zespołów w tym z litewskiego Mariampola, którzy okazali się najlepsi w całym turnieju. AKS był trzeci.
Michał Jaworski chce odejść w glorii
To już pewne. Sześciokrotny indywidualny mistrz Polski w zapasach w stylu klasycznym Michał Jaworski zakończy swoją sportową karierę po mistrzostwach Polski seniorów, które w dniach 27-29 października rozegrane zostaną w Piotrkowie.
Mateusz Bernatek brązowym medalistą ME!
Na taki sukces piotrkowskie zapasy czekały od kilkunastu lat. Mateusz Bernatek (AKS Piotrków) został brązowym medalistą Mistrzostw Europy kadetów w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Warszawie. Bernatek stanął na podium w kategorii wagowej do 58 kilogramów.
Kwieciński - z Syberii przez Piotrków po medale
Jako jeden z niewielu sportowców na świecie ma na koncie udział w 5 igrzyskach olimpijskich. Zdobył na nich dwa brązowe medale, ma też na koncie 3 medale mistrzostw świata i 10 złotych krążków zdobytych na mistrzostwach Polski. Swoją bogatą karierę zapaśniczą zaczynał w Piotrkowie pod okiem Eugeniusza Kieruszyna. Dziś Czesław Kwieciński mieszka w Gliwicach, gdzie odwiedziliśmy go z mikrofonem, aparatem i kamerą.
Już w październiku w Piotrkowie odbędzie się jedna z największych zapaśniczych imprez w Polsce.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat