W budynku Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej pojawił się baner ilustrujący według związkowców zamiary władz miasta.
Na budynku Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej pojawią się dzisiaj banery, których treść i wygląd na razie utrzymywane są w tajemnicy, ale które mają pokazywać sugestywnie, "gdzie władze miasta mają spółkę". Z jednym z takich banerów przedstawiciele załogi wybiorą się na piątkową sesję rady miasta.
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej oflagował się na znak protestu przeciw kolejnym posunięciom władz miasta. Zdaniem załogi prowadzą one do pozbawienia spółki tych form działalności, z których się ona utrzymuje. Jeśli tak się stanie, istnienie spółki straci sens, a 320 osób zostanie bez pracy. Załoga zakładu opowiedziała się za podjęciem akcji protestacyjnej. Referendum w tej sprawie przeprowadziły związki zawodowe.
Mimo, że mamy jeszcze kalendarzowe lato to pogoda od kilku dni przypomina raczej schyłek jesieni.
Mamy dobrą wiadomość dla zmarzniętych najemców mieszkań piotrkowskiego TBS-u. Od dziś kaloryfery w ich mieszkaniach będą ciepłe. Jutro cieplej zrobi się także w domach lokatorów spółdzielni imienia Słowackiego.
W Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej gorąca atmosfera i to nie ze względu na zbliżający się sezon grzewczy.
W spółce ostatni dzień referendum zorganizowanego przez związki zawodowe w sprawie podjęcia akcji protestacyjnej. Związkowcy - jak mówią - obawiają się zwolnień grupowych.
Od września mieszkańcy Piotrkowa podłączeni do miejskiej sieci zapłacą więcej za ciepło. Podwyżka powinna wynieść około 10,3%, bo o tyle swoje stawki zwiększył Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Piotrkowie. Ile ostatecznie wyniosą, zależy także od poszczególnych dystrybutorów ciepła (m.in. spółdzielni mieszkaniowych). Ponad dziesięcioprocentowa podwyżka wydaje się sporym skokiem cen, a jednak – jak tłumaczy prezes MZGK Andrzej Pol – jest niewielka w stosunku do tego, czego można się było spodziewać.
Ulica Wiejska 9 w Piotrkowie Trybunalskim. W jednym z mieszkań w kamienicy właściciel odkrył rury będące sposobem na pobieranie wody poza wodomierzem.
Śmieciliśmy, śmieciliśmy i. miarka się przebrała. W Dołach Brzeskich, wysypisku, gdzie zrzucamy kilkadziesiąt tysięcy ton odpadów rocznie, nie ma już miejsca. Możliwości składowania odpadów właśnie się skończyły. Gdzie w takim razie piotrkowianie będą wyrzucać swoje odpady i czy zmiana lokalizacji wysypiska nie odbije się na ich kieszeni?
Finansowo z pewnością odczujemy nową sytuację, jednak gdzie będziemy składować śmieci? Tego nadal nie wiadomo.
Jak informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej, z dniem 31 marca 2008 roku składowisko odpadów w Dołach Brzeskich (w gminie Grabica) zostanie zamknięte z powodu wygaśnięcia umowy na dzierżawę i eksploatację wysypiska, a także z braku fizycznych możliwości dalszego przyjmowania odpadów.
Czy woda w piotrkowskich kranach jest czysta? Wiceprezes do spraw technicznych Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Michał Rżanek zapewnia, że tak. Nie ukrywał przy tym zdenerwowania, że takie wiadomości są przekazywane opinii publicznej.