Dobrego jazzu w wykonaniu grupy The Beat Freaks będzie można posłuchać w Centrum idei „Ku Demokracji” 20 kwietnia.
W Galerii „Śnieżne Krużganki” od 25 marca do 18 kwietnia prezentowana będzie wystawa fotografii Piotra Szczepańskiego „Kartki z kalendarza 2017”.
W dziesiątą rocznicę śmierci księdza Tadeusza Pecolta Centrum idei Ku Demokracji w Piotrkowie chce upamiętnić kapłana, honorowego obywatela miasta Piotrkowa, laureata Złotej Wieży Trybunalskiej, laureata medalu "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata". Centrum liczy na pomoc mieszkańców, którzy posiadają pamiątki związane z księdzem Pecoltem.
W środę piotrkowianie świętowali podwójnie. 21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji Centrum idei Ku Demokracji przygotowało dla mieszkańców wiele atrakcji. Od samego rana uczniowie z piotrkowskich szkół zadbali o to, by umilić czas pasażerom komunikacji miejskiej, recytując wiersze w autobusach. Wolontariusze mieli ze sobą małe tomiki poezji, które wręczali wszystkim podróżującym.
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji po raz trzeci akcję organizuje Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie. Atrakcji na pewno nie zabraknie.
Łódzki Dom Kultury zorganizował w Centrum idei "Ku Demokracji" spotkanie dotyczące rozwoju kultury i współpracy międzysektorowej w województwie łódzkim. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji kultury, organizacji seniorskich oraz organizacji pozarządowych z powiatu piotrkowskiego. Celem spotkania było zachęcenie instytucji z województwa do włączenia się we wspólną realizację projektów.
"Knebel. Cenzura w PRL-u" to tytuł książki Błażeja Torańskiego, dziennikarza, b. rzecznika prezydenta Piotrkowa. We wtorek w Centrum Idei ku Demokracji odbyło się spotkanie podczas którego autor publikacji opowiadał o cenzurze, która jak się okazuje nadal jest obecna w naszym życiu.
W styczniu w Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie odbędzie się pięć koncertów podczas których usłyszymy m.in. kolędy, pastorałki. Pierwszy już 3 stycznia.
Wizytą w Filharmonii Łódzkiej zakończyła się pierwsza edycja projektu Łódzkiego Domu Kultury pn. „Łódzkie pełne kultury”, którego celem było przybliżenie uczniom i nauczycielom z regionu bogatej oferty łódzkich instytucji kulturalnych. W projekcie, który trwał przez siedem miesięcy wzięło udział blisko 400 dzieci i 150 nauczycieli z całego województwa. Odbyło się łącznie 15 warsztatów edukacyjnych.
Blisko 200 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Łódzki Dom Kultury w Centrum Idei Ku Demokracji w Piotrkowie Trybunalskim Forum „Przystanek 60+”. Wydarzenie to część projektu pod nazwą Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. Celem spotkań organizowanych przez ŁDK jest integracja środowiska i organizacji seniorskich działających w regionie.