Z Regionalną Izbą Gospodarczą nie łatwo się skontaktować. Telefonicznie się nie udało, drogą mailowa również nie. Byli członkowie mówią, że RIG-u właściwie już nie ma. Czy rzeczywiście Izba, która w przyszłym roku obchodziłaby swoje 30-lecie, jest w Piotrkowie Trybunalskim już niepotrzebna?
Na terenie podległym piotrkowskiemu urzędowi skarbowemu rozliczyła się już ponad połowa podatników. - Większość z nich rozliczyła się elektronicznie, co jest zdecydowanie korzystniejsze, szczególnie, jeśli ktoś liczy na zwrot podatku z tytułu ulgi na dzieci - mówił na antenie radia Strefa FM Kamil Łyszkowski, naczelnik piotrkowskiej "skarbówki".
Systematycznie wzrasta liczba pracowników z zagranicy w województwie łódzkim. Wśród cudzoziemców zarejestrowanych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych zdecydowana większość to oczywiście obywatele Ukrainy.
1 marca weszły w życie istotne zmiany dotyczące funkcjonowania administracji skarbowej. Urzędy i izby celne oraz urzędy kontroli skarbowej przestały istnieć. Powstała ponadto Krajowa Administracja Skarbowa, która ma mieć znacznie większe kompetencje w ściganiu przestępców podatkowych. W Piotrkowie zadania zlikwidowanych placówek przejmie urząd skarbowy przy ulicy Wroniej.
Rozpoczynasz działalność gospodarczą? Poznaj obowiązki płatnika składek. Piotrkowski inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizuje bezpłatne szkolenie skierowane do przedsiębiorców.
Zmieniły się zasady przeprowadzania kontroli przeprowadzanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych – od początku tego roku, w związku ze zmianą przepisów, sprawdzane mają być te podmioty gospodarcze, u których istnieje największe ryzyko wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości. Oznacza to koniec kontrolowania przedsiębiorców wybranych "na ślepo".
Podczas Walnego Zgromadzenia Regionalnej Izby Gospodarczej w Piotrkowie Trybunalskim wybrano nowe władze.
Mamy nowe informacje dotyczące rozprzańskiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W tej sprawie ostatnio niewiele się działo, ponieważ zmieniły się władze w samej strefie, a także w łódzkim oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa, do której należy ponad 200 hektarów w okolicy Niechcic, a to właśnie tam miałaby powstać rozprzańska podstrefa.
Kilkanaście milionów złotych, tylko w tym roku, dostaną mieszkańcy gminy Sulejów w ramach programu Rodzina 500+. burmistrz Sulejowa ma nadzieję, że większość tych pieniędzy zostanie wydana na terenie gminy, napędzając gospodarkę.
Przed rokiem był jedenasty, w tym roku dziewiąty. Antoni Ptak po raz kolejny znalazł się na liście 100 najbogatszych Polaków (opublikowanej przez magazyn „Forbes”). Wartość majątku Ptaka szacuje się na 1,5 mld zł.