Artykuły do tagu: Dieta

Kasze – jedne z najzdrowszych produktów spożywczych
Kasze to bardzo zdrowe produkty spożywcze bogate w cenne witaminy, minerały i błonnik. Pod względem wartości odżywczej przewyższają ziemniaki, ryż i makaron. Są więc doskonałym zamiennikiem tych produktów.
Niebezpieczne trendy w żywieniu krytykowane przez dietetyków
Istnieje wiele popularnych diet. Najczęściej są to diety redukcyjne, czyli wspomagające utratę nadmiernej masy ciała. Choć nierzadko obiecują spektakularne rezultaty, nie wszystkie są warte stosowania. Część z nich jest wręcz zdecydowanie odradzana przez środowisko dietetyków i krytykowana za szkodliwy wpływ na zdrowie. Do których trendów w żywieniu warto podchodzić z rezerwą i dlaczego działają niekorzystnie?
29.12.2020 09:10
Nowy rok nowa dieta!
Każdy z nas posiada z pewnością sporą ilość postanowień, które pragniemy zrealizować w Nowym Roku. W wielu przypadkach na pierwszy plan wśród noworocznych postanowień wysuwa się praca nad swoją sylwetką, odchudzanie, jak i zdrowe odżywianie. Równocześnie nie za każdym razem wymienione tutaj postanowienia udaje się nam zrealizować, co tłumaczymy często nadmiarem obowiązków i pracy. Tym samym spożywamy posiłki zbyt szybko, wybierając to, co wcale nie jest zdrowe. Czy jest jakaś alternatywa dla takiego rozwiązania?
Jak to, co jesz wpływa na środowisko? Uliczna akcja Vivy w centrum Piotrkowa
Ile wody potrzeba do wyprodukowania jednego burgera? 2300 litrów! Dokładnie tyle mieści się w 150 wiadrach, które ustawili wolontariusze Fundacji Viva w parku Jana Pawła II w Piotrkowie, gdzie w czwartkowe popołudnie odbyła się uliczna akcja.
Dieta pudełkowa – jak często spożywać posiłki?
Dieta pudełkowa robi furorę wśród osób pragnących zmienić swój dotychczasowy tryb życia. Jest mnóstwo powodów, dla których to doskonałe rozwiązanie, jednak wraz z zakupem fit cateringu mogą pojawiać się pytania dotyczące stosowania diety na co dzień. Ten artykuł odpowie na te z nich, które dotyczą częstotliwości spożywania posiłków.
Wolontariusze Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva z Piotrkowa i Łodzi zorganizowali pod galerią Focus Mall edukacyjną akcję uliczną „Zostań wege na 30 dni”. W trakcie jej trwania przekazywali piotrkowianom ulotki z przepisami na potrawy wegetariańskie, przekonywali o zaletach diety opartej na roślinach i zachęcali do przejścia na nią.
Do czego potrzebne nam suplementy diety?
Czym są, a czym nigdy nie będą suplementy diety? – nad tym zastanawiali się i o to pytali prowadzący czwartkowy magazyn Magiel w Strefie FM. Narodowy Instytut Leków dokładnie przebadał 50 najpopularniejszych z nich. W żadnym nie wykryto zanieczyszczeń czy substancji szkodliwych, ale około jedna czwarta miała skład niezgodny z deklaracjami producentów i wykazała deficyt lub wręcz brak deklarowanych witamin.
Burger czy sałatka? Polacy coraz chętniej eliminują mięso z diety
Coraz więcej osób deklaruje rezygnację z mięsa lub znacząco ogranicza jego spożycie – niespełna 12% przyznaje, że spożywa je codziennie. Z ostatnich badań wynika, że już 1 mln Polaków w wieku 18 - 65 lat to wegetarianie i weganie, natomiast aż 2 mln planuje przejść na taką dietę.
22.01.2020 07:49
Ile dostaje radny?
2684,13 zł tyle – maksymalnie! - może otrzymywać radny w Polsce. Choć kwoty określa prawo, zróżnicowanie uposażenia radnych w naszym regionie jest spore. Podczas gdy dieta szeregowego radnego w Tomaszowie Mazowieckim to ok. 1000 zł, w pobliskim Kamieńsku radny nie będący członkiem żadnej komisji stałej otrzymuje jedynie 110 zł.
Dieta dla mózgu. Co jeść, by dobrze myśleć?
Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. Po części znajduje się w tym trochę prawdy, ponieważ nasza dieta warunkuje funkcjonowanie całego organizmu. Wpływa między innymi na to, jak działa nasz mózg. Na co zatem stawiać, aby wesprzeć jego funkcjonowanie?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat