Epidemia COVID-19 wymusiła na nas zmiany przyzwyczajeń. W okresie krajowej kwarantanny nie wychodzimy z domów. Po tym czasie nasze życie zapewne również nie wróci do normalności. Będziemy musieli nadal pamiętać o tym, by unikać skupisk ludzkich, często myć ręce i dezynfekować przedmioty. Jak pozbyć się zarazków z ubrań, tkanin i metalowych powierzchni? Warto wykorzystać do tego steamer parowy.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie znów wykryto bakterie legionelli. Co to oznacza dla pacjentów? To, że nie mogą się wykąpać, bo z kranów leci tylko zimna woda.
Pierwsze pożyczki pozabankowej w takiej formie, jaką znamy obecnie zaczęły funkcjonować w latach 70. XX wieku w USA. Do Polski idea pożyczania pieniędzy dla zysku przyszła dopiero w latach 90. po zmianach ustrojowych. To właśnie wtedy zaczęły powstawać pierwsze firmy pożyczkowe, które nie były zbyt dużą konkurencją dla banków
Bakterie coli wykryto w wodzie pochodzącej z wodociągu publicznego w Aleksandrowie.
W radomszczańskim szpitalu znowu wykryto bakterię odporną na antybiotyki. Oddział obserwacyjno-zakaźny w tamtejszym szpitalu powiatowym ponownie został zamknięty.
Woda w piotrkowskim Słoneczku nie nadaje się do kąpieli. Sanepid przeprowadził badania laboratoryjne, które wykazały przekroczenie dopuszczalnej liczby bakterii Escherichia coli. W związku z tym został wprowadzony tymczasowy zakaz kąpieli.
Reprezentanci naszej sztafety szwedzkiej pobiegli najszybciej i zdobyli złoty medal podczas trwającego w azerskim Baku 15. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Mateusz Górny (BKL Bełchatów) jest drugim piotrkowianinem, który wywalczył medal podczas tej prestiżowej imprezy, w czwartek na trzecim stopniu podium stanęła pływaczka Wiktoria Guść (UKS Delfin Piotrków Trybunalski).
Już trzykrotnie w ostatnim czasie pracownicy sanepidu wykryli bakterie coli w wodzie na terenie gminy Moszczenica. Na terenie ujęcia Baby woda została skażona dwukrotnie, a na terenie ujęcia Srock-Podolin do tej pory raz wykryto bakterie coli. To przypadek?
Kolejne dwa przypadki nosicielstwa lekoopornej bakterii New Delhi wykryto w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Informację potwierdza rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. Dyrektor szpitala podjął decyzję o tymczasowym wstrzymaniu przyjęć pacjentów na Oddział Chorób Wewnętrznych.
Bakteria New Delhi w szpitalu w Radomsku. Pracownicy sanepidu potwierdził obecność szczepu bakterii Klebsiella Pneumoniae w tej placówce.