Po serii akcji bezpłatnych pomiarów ciśnienia i wieku serca organizowanych w centrach handlowych na terenie całego kraju, organizatorzy kampanii „Ciśnienie na życie” po raz kolejny wysyłają w Polskę swoje mobilne centrum badań. Warto wypatrywać oznakowanego logotypem akcji pojazdu na drogach – na wszystkich chętnych będzie czekać wykwalifikowany personel medyczny, który nie tylko zmierzy bezpłatnie ciśnienie tętnicze krwi, ale dodatkowo przy pomocy innowacyjnej aplikacji, przeprowadzi badanie wieku serca.
Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety, rzucenie palenia i zwiększenie aktywności fizycznej.
Pomiary ciśnienia zostaną przeprowadzone w 46 wybranych miastach, a szczegółowe informacje dotyczące terminów i lokalizacji będzie można odnaleźć na oficjalnej stronie internetowej kampanii – www.cisnienienazycie.pl.
Prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 120/80 - 139/89 milimetrów słupa rtęci (mm Hg). Wszelkie odchylenia od tych wskaźników wymagają konsultacji z lekarzem. Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego 21 i 22 października będą mogli sprawdzić, czy problem nadciśnienia tętniczego dotyczy także ich. W specjalnie przystosowanym busie kampanii „Ciśnienie na życie”, ekipa pielęgniarek zmierzy ciśnienie tętnicze krwi, a także zbada wiek serca wszystkim chętnym, którzy zgłoszą się na badanie.
Komentarze 6
16.10.2014 18:00
16.10.2014 14:57
Ciśnienie to niech sobie zmierzą najwyżsi rangą urzędnicy piotrkowskiego ratusza! Bo im bliżej 16 listopada, to tym bardziej im wzrasta. Na pęcherz też!
16.10.2014 12:35
Ogłupiająca praca mediów ,jak widać z wielu wypowiedzi , wypadła znakomicie! Naród został upewniony przez media w przekonaniu, że wszystkiemu winni są lekarze i dyrektorzy szpitali! O to chodziło! Niechcący wspominając o telewizji otarłeś się o prawdę ;-> Cały system opieki medycznej w tym kraju jest oszukańczy i groźny,ale o tym media już ne mówią. A lekarze i dyrektorzy są tacy, bo wsadzeni są razem z pacjentami w ten system przez rząd jak w szambo.
16.10.2014 11:11
W Polsce służba zdrowia udaje, że nas leczy i udaje, że mamy dobrze rozwiniętą profilaktykę. Tu busik z ciśnieniomierzem, tam busik z badaniem spirometrycznym , tam mammobusik.. ;)
16.10.2014 10:36
Szpital na Rakowskiej masz rację do zamknięcia -zamkną szpital a DYREKTOR Marek pozostanie(kaska leci)-bo chroni go immunitet radnego-i tu jest pies pogrzebany dlaczego ludzie na stołkach pną się by zostać radnymi.Zlikwidować ten przywilej-wysokość diet nie gra roli a zobaczycie jak się zapełnią listy autentycznymi społecznikami,miasto zyska.