Zuza znowu wygrywa

Niedziela, 26 listopada 20232
Hala czy stadion, upał czy mróz - dla Zuzanny Wiernickiej nic nie ma znaczenia. W sobotę, już w zimowych warunkach, nastoletnia piotrkowianka, została mistrzynią Polski do lat 18 w biegach przełajowych.

Ładuję galerię...

Zawody odbyły się Drzonkowie koło Zielonej Góry i były to już 95. Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych organizowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

 

Zuzanna Wiernicka, trenująca na co dzień w Rudzkim Klubie Sportowy pod okiem Stanisława Jaszczaka, była faworytką biegu na dystansie 3 kilometrów i z tej roli wywiązała się znakomicie. Piotrkowianka uzyskała czas 11:21 i bardzo pewnie triumfowała w całym wyścigu. Drugą na mecie Małgorzatę Szubert z KS SMS Szklarskiej Poręby wyprzedziła o 27 sekund. 

 

To już kolejny tytuł piotrkowianki, która swojej kategorii wiekowej w biegach średniodystansowych nie ma sobie równych. W tym roku Zuzanna Wiernicka znakomicie zaprezentowała się także na arenie międzynarodowej. W Jerozolimie podczas mistrzostw Europy U20 piotrkowianka, także na dystansie 3000 metrów, sięgnęła po srebrny medal, bijąc równocześnie rekord Polski do lat 18 należący do Sofii Ennaoui.

 

Więcej na temat tego sukcesu pisaliśmy w tekście: 

Piotrkowianka wicemistrzynią Europy

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

logikkk ~logikkk (Gość)26.11.2023 08:53

Brawo.Tylko taj dalej.Walcz Zuzka i wygrywaj.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat