Advertisement

Zosia już po terapii genowej

ePiotrkowŁódzkie Wtorek, 16 listopada 202110
Maleńka Zosia Bigos doczekała się upragnionej terapii genowej. Niespełna 7-miesięczna dziewczynka cierpi na SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dzięki zebraniu 9,5 mln zł i podaniu najdroższego leku świata, Zosia będzie mogła żyć i wrócić do normalnego funkcjonowania.

O tym, że udało się doprowadzić walkę o zdrowie Zosi do szczęśliwego finału, poinformowali jej rodzice za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

 

 

Na czym polega tak upragniona w tym przypadku terapia genowa?

 

To specjalistyczne leczenie, podczas którego pacjentowi, w tym przypadku mojej córeczce, za pomocą wirusa podaje się brakujący gen. Ma to doprowadzić do uzupełnienia w organizmie dziecka poziom białka, które odpowiada za przeżycie neuronów ruchowych - wyjaśniał na antenie radia Strefa FM Marcin Bigos, tata Zosi.

Zarówno specjaliści, jak i rodziny osób, które przeszły terapię genową podkreślają, że jej skuteczność jest niezwykle wysoka. Teraz przed Zosią wymagająca rehabilitacja, ale jej rodzice nie mają wątpliwości, że i z tym zadaniem poradzi sobie świetnie.

 

Jeśli chcecie poznać dotychczasową historię walki o zdrowie dziewczynki, znajdziecie ją w naszych poprzednich publikacjach:

 

Maleńka Zosia walczy o życie. Potrzebne ogromne pieniądze

 

Zosia chce pokonać chorobę, a czas nagli. Potrzeba 9,5 mln zł

 

Ostatnie dni walki o życie Zosi. Pomagają celebryci


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wieśniak ~wieśniak (Gość)17.11.2021 08:09

Zadam to pytanie ponownie, bo odpowiedzi nie znam nadal. Kto i w imię czego bierze 9500000zł za jakiś lek? Lek dla dziecka! Z czego wynika taka kwota? Rozumiem badania, testy, ale 9mln. W mojej głowie się to nie mieści, a w Waszej?

30


Ggbbb ~Ggbbb (Gość)16.11.2021 21:45

Super wiadomość. Oby więcej dzieci tak ratować. Aż mi będzie miło zasnąć.

40


Dzidzio ~Dzidzio (Gość)16.11.2021 13:35

A na tvp 2 miliardy, ile by dzieci uratowano

72


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat