Zachęcają do udziału w wyborach i referendum

Środa, 11 października 202372
15 października wybierzmy Polskę! - Takim okrzykiem mieszkańcy naszego regionu, na czele ze Zbigniewem Ziembą, wicemarszałkiem województwa łódzkiego namawiali do tego, byśmy w najbliższą niedzielę wspólnie postarali się o poprawę frekwencji, osiągniętej podczas wyborów parlamentarnych w 2019 roku.

Ładuję galerię...

Do startu tegorocznych wyborów parlamentarnych pozostało już tylko kilka dni. Z różnych stron sceny politycznej możemy usłyszeć, jak ważne jest, byśmy wzięli w nich udział jak najliczniej. Namawiają do tego również samorządowcy.

Spotkajmy się w niedzielę przy urnach wyborczych, skorzystajmy z demokracji. 15 października to nie tylko wybory parlamentarne, ale również referendum. Wybierzemy rządzących, ale możemy też odpowiedzieć na cztery pytania referendalne, dotyczące rzeczy ważnych dla współczesnej Polski - mówił Zbigniew Ziemba. - Warto przypomnieć też to, co działo się w 2019 roku, w czasie poprzednich wyborów. Porównując ówczesną frekwencję powiatu piotrkowskiego do większości powiatów sąsiednich, to nasz osiągnął najniższy wynik. Dlatego tym bardziej zachęcamy mieszkańców do zagłosowania dla Polski - apelował wicemarszałek województwa łódzkiego

W poprzednich wyborach parlamentarnych w powiecie piotrkowskim udział wzięło nieco ponad 60.7% uprawnionych. Dla porównania w Piotrkowie głosowało przeszło 63,8% wyborców, a w całym województwie łódzkim frekwencja wyniosła ponad 63,5%.

 

 

Frekwencja w wyborach 2019 r. do Sejmu w województwie łódzkim:

 

źródło: pkw.gov.pl

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

6


Komentarze (72)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

apel ~apel (Gość)13.10.2023 21:35

"Wiecie, że nie wypowiadam się temat polityki, ale dziś zrobię wyjątek. Już w najbliższą niedzielę wybory. Uważam, że głosowanie to nasz obywatelski obowiązek i moment naszej decyzyjności, który jest też przywilejem. To wyraz społecznej odpowiedzialności. Ja zagłosuję i zachęcam do tego samego.
~ Iga Świątek"

30


politolog ~politolog (Gość)13.10.2023 13:33

W tych wyborach zdecydujemy jakiej Polski chcemy. Każdy musi tak zagłosować aby później nie mieć pretensji do nikogo, że jest niezadowolony. Wszystko w naszych rękach.

30


fałsz i obłuda ~fałsz i obłuda (Gość)11.10.2023 09:58

No szkoda, że nie pytali jak stawiali mur za około 2 mld czy postawić ? Dlaczego nie pytali czy mogą wysyłać kasę i majątek na Ukrainę ? Dlaczego nie pytali czy mogą sprzedać Lotos Arabom i Węgrom ? Dlaczego nie pytali czy mogą oddać złoża miedzi Kanadyjczykom ? Dlaczego nie pytali czy mogą zlikwidować kopalnie, stocznie w Świnoujściu, Ursusa itd. ? Dlaczego nie pytali czy chcemy, aby wydawali około 20 % naszego budżetu na wojsko i zakupy wojenne ? Dlaczego nie pytali czy mogą pompować miliardy w TVP ? Dlaczego nie pytali czy chcemy na polskim terytorium elektrownie atomowe ? Dlaczego nie pytali czy mogą rozebrać nową elektrownię w Ostrołęce, w którą włożono miliardy ? Dlaczego nie pytali czy chcemy wpuszczani i rozwoju sklepów sieciowych ? Dlaczego nie pytali czy chcemy np. nowych opłat, podatków takich jak np. opłata cukrowa ? Dlaczego nas nie pytali czy chcemy przywilejów dla obcych ? Dlaczego nas nie pytali czy chcemy się szczepić ? Dlaczego nas nie pytali czy mogą zmarnować miliardy na zakup szczepionek ? Dlaczego nie pytali czy chcemy wyrębu polskich lasów i wywożenia ich do USA czy Chin ? Dlaczego nie pytali czy mogą sobie podnieść wynagrodzenie o kilkadziesiąt procent ? Dlaczego nas nie pytają czy mogą nas zadłużać na biliony zł ? Dlaczego nas nie pytali jak wpuszczali ukraińskie zboże czy mogą ? Dlaczego nas nie pytali jak robili ustawę o obronności czy zgadzamy się aby posłowie i samorządowcy nie szli do wojska ? Można długo pisać.

1610


Ferr ~Ferr (Gość)12.10.2023 07:13

Ukryta kampania pisowska. A Pan zięba co nie startuje na listy nie wpuszczono czy boi się klęski

33


suweren ~suweren (Gość)12.10.2023 22:12

Na wybory chodzę zawsze, bo to święto demokracji. Innym także polecam. 15 października wypowiem swoje zdanie w referendum: 1. Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki? - "nie".
2. Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn? - "nie".
3. Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi? - "nie".
4. Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską? - "nie".

21


suweren ~suweren (Gość)12.10.2023 22:08

Cała totalna opozycja jedzie na gapę. Korzysta ze wszystkich wsparć jakie wprowadzili obecnie rządzący, i wszystko krytykuje - aby ponownie dorwać się do koryta. Zero przyzwoitości i szacunku.

22


Bo chcę ~Bo chcę (Gość)11.10.2023 21:02

Biorę udział we wszystkich referendsch począwszy od tego, z 29 listopada 1987r.Wolę decydować osobiście, niż ma za mnie robić to nawet mój przedstawiciel, który w danym temacie może mieć odmienne zdanie niż ja. W tym też wezmę udział.

42


Ot co ~Ot co (Gość)12.10.2023 15:47

Idę na referendum, bo chcę decydować sam, w ważnych sprawach. Partjni pośrednicy mi nie potrzebni. Nie wierzę politykom.

30


Gdzie Maciek Musiał ~Gdzie Maciek Musiał (Gość)12.10.2023 15:10

Czy wiesz ze frekwencja podnosi dotacja i subwencje dla partii wypłacane ze skarbu państwa. Im więcej nas będzie tym więcej kasy dostaną ci naciągacze. Poprzednio za frekwencję obiecywali wozy strażackie (zakupione tez z naszej kasy) ale korzyść(kasa subwencje i dotacje) za frekwencję trafia bezpośrednio na konto partii. Każde pobranie karty nieważne na kogo zagłosujesz czy głos będzie ważny czy nie oni dostaną premie. To są mln zł z budżetu potem braknie na podwyżki dla budżetówki , na zasiłki na zdrowie na szpitala .... pamietacie spoty z Maćkiem Musiałem vel Rodzinka albo z Cezarym Pazura oni tez to reklamowali jak i ?ostatnia prosta? do szczepień jak inny celebryci będą opowiadać ze to patriotyczny partyjny obowiązek

02


gffff ~gffff (Gość)11.10.2023 19:59

Krzysztof Ibisz wojewódtwa łódzkiego jak zwykle w formie. Brawo Zbysiu.

32


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat