Za miesiąc ruszą prace na kolejnym odcinku autostrady

Strefa FMRegion Środa, 14 sierpnia 201918 10756
Prace na odcinku B (Piotrków - Kamieńsk) autostrady A1 rozpoczną się we wrześniu. To oznacza kolejne utrudnienia dla kierowców. Tymczasowa organizacja ruchu została przedstawiona wszystkim gminom, przez które przebiega ten odcinek.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Nowa organizacja ruchu ma zostać wprowadzona 16 września. - Zakłada zamknięcie lewej jezdni krajowej "jedynki" na całym odcinku. Zamkniemy także wszystkie boczne drogi gminne, które łączą się z DK 1. Zostawiamy natomiast skrzyżowanie w Jeżowie, jednak zniknie tam sygnalizacja świetlna i na prawej jezdni powstanie tam rondo. Podobnie będzie w Kamieńsku. Pozostawimy także przejazd drogą powiatową w rejonie linii kolejowej - mówi Wojciech Wójcicki z firmy Mirbud, kierownik budowy odcinka B.


Z kolei od 21 sierpnia na jezdni prawej rozpoczną się remonty cząstkowe, ponieważ ten odcinek będzie funkcjonował jeszcze przez 1,5 roku. Ruch będzie się odbywać w systemie 2+1, a konkretnie dwa w kierunku Częstochowy i jeden w stronę Łodzi. Prace na odcinku B mają zakończyć się do 14 listopada 2022 roku.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gościnny ~Gościnny (Gość)14.08.2019 14:58

Zona, ja już dawno powiedziałem, że powinny być mijanki co kawałek.

21


Zona ~Zona (Gość)14.08.2019 11:40

Dlaczego 2 w kierunku Częstochowy a jeden do Łodzi? Teraz powinna być zamiana....kto o.tym decyduje i na.jakich warunkach?

42


gość ~gość (Gość)14.08.2019 11:12

Ja lubię stać w korku i słuchać radia

81


obs. ~obs. (Gość)14.08.2019 11:51

Patrząc na mapę Polski Piotrków jakże Trybunalski leży w miejscu prawie idealnym. Ze wszystkich stron otaczają go drogi "znaczącej rangi" i to w systemie krajowym. Ale ,żeby obecnie gdzieś z Piotrkowa wyjechać bez problemów obojętnie w którym kierunku....to graniczy z cudem. I tak póki co Piotrków za chwilę będzie częściowo odcięty od świata...a jak wszystko wróci do normy to za darmo i tak za daleko nie dojedziemy. Pewnie tylko do tzw. rogatek...

123


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat