Advertisement

Z myślą o producentach żywności

ePiotrkow Piątek, 15 kwietnia 2022363422
Trwa budowa Powiatowego Centrum Przesiadkowego. Powiat planuje także modernizację budynku po byłym dworcu PKS, a w nim maja się znaleźć m.in. miejsca sprzedaży lokalnych producentów żywności.

Ładuję galerię...

W czwartek w Piotrkowie gościł wiceminister rolnictwa Krzysztof Ciecióra, który spotkał się ze starostą Piotrem Wojtysiakiem. Podczas spotkania rozmawiano o utworzeniu Powiatowego Centrum Przesiadkowego oraz planach związanych z pomocą dla wytwórców żywności. 

Skupiliśmy się przede wszystkim na drugim etapie, czyli modernizacji budynku po byłym dworcu. Chcemy przeznaczyć go w dużej mierze na promowanie rolniczego handlu detalicznego. Chcemy, aby wytwórcy żywności mieli możliwość sprzedawać tu swoje produkty lokalne - mówił podczas konferencji prasowej starosta Piotr Wojtysiak, który podkreślił, że powiat złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji do Polskiego Ładu. - Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie będzie rozstrzygnięcie i jeszcze w tym roku będziemy mogli ogłosić przetarg. Chcemy, aby do czerwca 2023 roku cała ta inwestycja była już gotowa - dodał starosta Wojtysiak. 

Krzysztof Ciecióra nie ukrywał radości z planów powiatu piotrkowskiego.  

Ta inwestycja idealnie wpisuje się w to, co robimy w Ministerstwie Rolnictwa, czyli promocję polskiej zdrowej, bezpiecznej żywności - mówi wiceminister Krzysztof Ciecóra, który podkreślił, że w ministerstwie trwają aktualnie prace nad ustawą dotyczącą rozlicznego handlu detalicznego. - Ta ustawa nakłada na samorządy obowiązek udostępnienia bezpłatnego miejsca rolnikom do handlu. Państwo nie tylko tworzycie takie miejsca, ale budujecie dla nich cały dworzec. To coś niesamowitego. Dzięki tej inwestycji będzie można zmniejszać dystans między producentem a nabywcami towarów - mówił wiceminister Ciecióra. 

Na konferencji obecny był prezydent Krzysztof Chojniak, ponieważ miasto także jest zaangażowane w realizację tej inwestycji. 

Zmodernizowany budynek dworca będzie zasilany z miejskiej sieci ciepłowniczej. W tej chwili trwają prace, aby było to możliwe. Równocześnie przekazaliśmy ponad 270 tys. złotych na budowę wiat przystankowych. Po zakończeniu budowy centrum, przeniesiemy tutaj przystanki z ul. Roweckiego. Dzięki temu będzie funkcjonalniej w tej części Piotrkowa - mówił prezydent Chojniak. 

Na terenie po byłym dworcu PKS trwają prace z przebudową placu manewrowego. Ta część ma potrwać do końca czerwca. Z kolei - jeśli uda się pozyskać pieniądze z Polskiego Ładu - przetarg na budowę dworca ma być ogłoszony we wrześniu. Szacunkowy koszt tej przebudowy to około 4 mln złotych. Wewnątrz budynku mają się znaleźć trzy sklepy dla producentów żywności oraz miejsce na działalność gastronomiczną.


Zainteresował temat?

5

5


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

edek5kredek ~edek5kredek (Gość)15.04.2022 15:28

Relikt jakim jest starostwo, które stanowi przechowalnię dla wszelkiej maści u@beków, agentów WSI itp. powinni już dawno zaorać.

193


:) ~:) (Gość)17.04.2022 13:36

"Przeniesiemy tu jezioro, to latem będzie można wykąpać się".

12


:) ~:) (Gość)17.04.2022 10:22

Nie będę mówił o małych ani o średnich przedsiębiorcach. Powiem ogólnie o ludziach, którzy coś przedsiębiorą.

10


:) ~:) (Gość)16.04.2022 18:43

"To jest tylko smutne miasteczko
Ono sobie kiedyś pojedzie!"
Wojciech Młynarski, Smutne miasteczko

20


:) ~:) (Gość)16.04.2022 18:19

Armia Czerwona wsiądzie w pociąg do Berlina.

02


jest źle ~jest źle (Gość)16.04.2022 15:22

Wszystko ładnie, ale myślę że ta kostka brukowa nie posłuży za długo przy tak ciężkich autobusach ,powinien być wylany asfalt.

40


słbud. ~słbud. (Gość)16.04.2022 08:11

Centrum przesiadkowe - targowisko rolnicze . Bzdury idą z samej góry.

34


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)16.04.2022 09:25

Doby pomysł bo mamy już dość tej żywności z chemią

40


nnn. ~nnn. (Gość)16.04.2022 06:26

cyt. " Państwo nie tylko tworzycie takie miejsca, ale budujecie dla nich cały dworzec. To coś niesamowitego" No tak to po się to nazywa centrum przesiadkowe? To ma być wygodne dla pasażerów. A tak nazwijcie to porostu rynek handlu żywnością czy jakoś tak. Po co tu ściemniać. Zresztą jak Warszawa "pomoże" rolnikom w sprzedaży produktów to taniej wcale nie będzie. Widać to dzisiaj. Niech pomagają tam gdzie to potrzebne np.: w zakresie dopłat do piekielnie drogich nawozów....

51


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)16.04.2022 00:03

A czy Pan starosta powiadomił Pana ministra o drodze w Kreznej Oprzezowie Siomkach i Krzyzanowie???

01


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat