Advertisement

Wytną kasztanowce na Cmentarnej

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 15 września 20171039558
Wycinkę blisko 20 kasztanowców znajdujących się przy ul. Cmentarnej w Piotrkowie przeprowadzi piotrkowski magistrat.
fot. UM Piotrkówfot. UM Piotrków

Trwa tam drugi etap przebudowy tej ulicy. Choć prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, konieczna jest wycinka drzew, co potwierdziła przeprowadzona ekspertyza. - Zakres inwestycji został w ostatnim czasie zwiększony. Ze względów bezpieczeństwa usunięte zostaną najbardziej zniszczone kasztanowce znajdujące się przy drodze. W trakcie prowadzonych prac już dwa z nich zostały przewrócone przez wiatr. Nie mieliśmy w planach wycinki drzew, jednak po pierwszym przypadku obalenia się kasztanowca miasto zleciło badanie drzewostanu. Ekspertyza wykazała, że około dwadzieścia kasztanowców jest chorych i uszkodzonych. Są spróchniałe i zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców - mówi Jarosław Bąkowicz, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta.

 


Przypomnijmy, tegoroczne prace obejmują odcinek od mostu do ul. Partyzantów. Inwestycja zakończy się kilka dni przed uroczystością Wszystkich Świętych.

 

fot. Urząd Miasta Piotrkowa


Zainteresował temat?

8

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (58)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ares1 ~ares1 (Gość)15.09.2017 16:30

Dobrze panie Chojniak wszystko pan wyrznij.Szkoda dopiero że w tej kadencji.Tnij pan ile wlezie!!!

148


Piotrkowianin Piotrkowianinranga21.12.2017 13:41

Cytuję:
Ponad 4,2 mln zł zapisano ponadto na przebudowę ul. Kasztelańskiej (od zamku w Bykach do ul. Wiatracznej) i 1,7 mln zł na budowę ul. Rzemieślniczej i Asnyka. Tu ciekawostką, choć smutną dla mieszkańców, będzie to, że wzdłuż Rzemieślniczej wycięte będą wszystkie drzewa. - Niestety, drzewa uniemożliwiają prawidłowe zagospodarowanie tej ulicy, tzn. urządzenie chodników i miejsc parkingowych o właściwych parametrach - wyjaśnia dyrektor Majczyna.


"Można jeszcze lepiej, bo kocham Piotrków! Całym sercem..."

10


Hmmm ~Hmmm (Gość)16.09.2017 20:30

Jak dla mnie ul. Cmentarna powinna być jednokierunkowa ( ruch w stronę cmentarza), podobnie jak ul. Partyzantów (ruch w stronę Mickiewicza). Po jednej stronie zrobić miejsca parkingowe i zniknie problem ze zbyt wąską ulicą czy bakiem miejsc do parkowania.

36


~PT ~~PT (Gość)18.09.2017 09:00

Ale biadolicie. Chore należy wyciąć. A Piotrków nie będzie betonowy - przecież przy alei 800 lecia posadzono tysiące drzew. Tam dopiero gdy będą poszerzać obwodnicę będzie wycinka. Szyszko 2 będzie działał.

22


gość ~gość (Gość)17.09.2017 21:58

Dopiero jak się przewróci drzewo to myśli się o wycince. Oczywiście nie można temu zapobiec, bo myślenie boli.

12


mar ~mar (Gość)17.09.2017 01:40

Upadek jednego drzewa to pretekst do wycinki innych. Da się wtedy wygospodarować jeszcze kilka miejsc parkingowych na chodnikach. A może by tak drodzy urzędnicy miejscy zorganizować parking z prawdziwego zdarzenia dla mieszkańców? Zapytajcie ludzi to wam prawdę wyłożą , no chyba że jest dla was nie wygodna.

80


gość ~gość (Gość)16.09.2017 23:57

A nowa ulica wokół cmentarza spierdzieloba na maksam. Jakieś przeskoki samochodem przez KONIA a zajazd na ul. Jerozolimską zaprojektował człowiek, który nie jeździł nawet rowerem. Chciałoby się powiedzieć idiota. Ale pierdz(...)ona poprawność polityczna nakazuje stwierdzić, że człowiek, który nadużył mojej cierpliwości.

80


Witek ~Witek (Gość)16.09.2017 09:32

Stare wycinać bez zastanowienia chyba ,że ktoś chce poczekać aż mu na uto spadnie lub na głowę wtedy będzie dlaczego nie wycięto. Podobne suche okazy stoją przy drodze jak jedziemy do Meszcz . Co trochę konary spadają na jezdnię a większość uschniętych drzew jest nachylona nad jezdnię. Ciekawy jestem kto odpowie jeśli ktoś zginie na tej drodze ale jak wiemy urzędnik za nic nie odpowiada a byłem już świadkiem na tej drodze kilka lat temu kiedy w słoneczny dzień przed autem kładzie się drzewo i blokuje przejazd. Chyba do tragedii musi dojść by ktoś wreszcie zrobił porządek z uschniętymi drzewami

63


NN ~NN (Gość)16.09.2017 13:26

Przecież obiecywali że nie ucierpi żadne drzewo, a teraz dojrzeli,że drzewa chorują. Bujda.Szyszko dał przyzwolenie na wycięcie wszystkich drzew, nie udało mu się z doliną Rospudy to wycina puszczę.A już w pierwszych klasach podstawówki uczą lub uczyli,że puszczą dlatego jest puszczą bo sama o siebie dba ,bez ingerencji człowieka.Na Poprzecznej wycięto zdrowe drzewa a te które zostały przycięto. Tylko, że wycięto zdrowe gałęzie a suche zostawiono.,,Wybitni,, fachowcy tym wszystkim się zajmują.Niedługo jesień i zima i zacznie się smog szkodliwy dla zdrowia i życia.Chyba że to celowe działanie i ludzie szybciej wymrą i nie trzeba będzie płacić emerytur.Ludzie kogo wybraliście.

112


ekolog ~ekolog (Gość)15.09.2017 13:06

Chojniak jak Szyszko. Ludzie opanujecie się. To była piękna aleja drzew, zostawicie betonową pustynię.

2823


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat