Wysyp pijanych kierowców w mieście i powiecie

ePiotrkowRegion Wtorek, 16 marca 202116 4560
Bilans minionego weekendu na drogach miasta i powiatu piotrkowskiego to 6 nietrzeźwych kierujących i 2 kierowców po użyciu alkoholu. Policjanci interweniowali też dwukrotnie w sytuacjach przekroczenia prędkości przez kierujących, powyżej 50 kilometrów w obszarze zabudowanym, odnotowali także dwa przypadki jazdy w obowiązującym sądowym zakazie prowadzenia pojazdów.
fot.: energepic.com/Pexels

Piotrkowscy wywiadowcy 12 marca ujawnili nietrzeźwego kierującego, który na ulicy Piastowskiej próbował zaparkować swoją toyotę. Podczas tego manewru uderzył w przód zaparkowanej mazdy. Okazało się, że kierowca toyoty był kompletnie pijany. Badanie wskazało 2,8 promila alkoholu w organizmie. 59-latek przyznał się, że alkohol spożywał od godziny 14, zaraz po wyjściu z pracy.

 

13 marca, kilka minut po 4.00 funkcjonariusze piotrkowskiej "patrolówki" na ulicy Łódzkiej zatrzymali do kontroli kierującego osobową alfą romeo. Okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna ma powyżej promila alkoholu w organizmie.

 

Odpowiedzialności karnej nie uniknie też 41-letni piotrkowianin, który na terenie Rozprzy, w minioną sobotę, kierował chryslerem mając w swoim organizmie 1,14 promila alkoholu.

 

Tego samego dnia około godziny 21.00 policjanci z Komisariatu Policji w Grabicy zauważyli bmw zaparkowane na terenie stacji paliw w Gomulinie. W pewnym momencie zwrócili uwagę na wsiadającego do niego mężczyznę. Funkcjonariusze wiedzieli, że na właściciela tego samochodu nałożono sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, więc ruszyli za odjeżdżającym, by udaremnić dalszą jazdę. Kierowca bmw, by być mniej widocznym, zgasił światła w samochodzie i przyspieszył. Nie odjechał daleko. Na łuku drogi przed Majkowem Dużym stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wylądował w rowie.

 

Tego samego dnia policjanci na ulicy Dworskiej wyeliminowali z ruchu kierującego osobową skodą. Mężczyzna popełnił wykroczenie, wsiadając za kółko po użyciu alkoholu. Za wykroczenie odpowie też 23-latek, który w niedzielę na ulicy Dzielnej kierował audi mając 0,40 alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny, bo okazało się że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych oraz polisy OC.

 

14 marca policjanci otrzymali informację, że ulicą Krzywoustego w Gorzkowicach jedzie kierujący jeepem, który może być pod wpływem alkoholu. Policjanci z pobliskiego komisariatu pojechali we wskazane miejsce. Informacje potwierdziły się. Mieszkaniec Gorzkowic miał 2,62 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że wsiadł za kierownicę na ,,podwójnym gazie" i posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie przed sądem.

 

W niedzielne popołudnie policjanci piotrkowskiej drogówki pojechali zaś na teren powiatu, gdzie według zgłoszenia kierowca golfa jeździł ulicami miejscowości Żerechowa, nie trzymając toru jazdy. Zgłaszający podejrzewał, że może być pijany. Policjanci zatrzymali pojazd, a kierowcę poddali kontroli trzeźwości. To potwierdziło, że prowadził samochód w stanie nietrzeźwości.

 

Podczas weekendowych interwencji policjanci zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym , którzy na terenie miasta jechali z prędkością powyżej 100km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o przeszło 50 kilometrów. Kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy.


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

abstynent ~abstynent (Gość)17.03.2021 12:37

Dla moczymordów za kółkiem: ŻADNEJ LITOSCI! Kary powinny być baaaaardzo surowe!

30


Monsignore ~Monsignore (Gość)16.03.2021 12:04

Ganiać to towarzystwo i do mamra na pół roku. Odechce im się wszelkiego alkoholu.

100


bez sumienia ~bez sumienia (Gość)17.03.2021 09:40

Tyle się mówi o prowadzeniu auta po alkoholu i nic. Każdy musi to sprawdzić na sobie? Ten co wypije jest przekonany, że i tak dobrze prowadzi i nic się nie stanie. Tylko, że jeżeli sam zmarnuje swoje życie czy zdrowie - jego sprawa, ale niech nie naraża innych. Bo zazwyczaj tak się dzieje, że życie tracą ci, którzy są trzeźwi i jadą prawidłowo, a taki po alkoholu wychodzi bez szwanku...

40


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)16.03.2021 21:58

A ten zatrzymany w Gorzkowicach to ten sam co ma policyjny dozór i musi się stawiać 3 razy w tygodniu na komisariacie ??

20


wieśniak ~wieśniak (Gość)16.03.2021 12:23

Piszecie tu o przepadku auta (co ciekawe jeden chce je rekrutować). Pomysł co najmniej idiotyczny. Prosty przykład - ja jadę autem za 100tys., inny za 1tys. Chyba byłoby to bardzo niesprawiedliwe?

35


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)16.03.2021 14:38

Sam tak jeżdżę i żyje

010


Jak to???? ~Jak to???? (Gość)16.03.2021 10:22

Przecież w Piotrkowie jest prohibicja!!!

102


Hjjjjjk ~Hjjjjjk (Gość)16.03.2021 09:57

Dlaczego nie wprowadzą austriackiego praw czyli rekrutacja auta i wydanie za pieniądze ale gdy masz zdane prawo jazdy

72


R7rur ~R7rur (Gość)16.03.2021 09:52

Kary są za niskie. Przepadek auta, kara finansowa i przymusowe leczenie to mus

121


Gd ~Gd (Gość)16.03.2021 09:39

Kabel na kablu kablem pogania..

418


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat