Wymarzona inauguracja Mechanika. Concordia traci trzy bramki

Czwartek, 16 sierpnia 20122
Długie sześć lat czekali kibice na powrót Radomska do IV ligi. Inauguracja nowego sezonu w wykonaniu Mechanika wypadła okazale. Radomszczanie pewnie wygrali z Concordią Piotrków. Dobrych humorów kibicom nie popsuł nawet stracony gol.
źródło: Łódzki Fubolźródło: Łódzki Fubol

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Pawła Pskita prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim Stanisław Sipa wręczył kapitanowi Mechanika Marcinowi Antczakowi puchar za awans do IV ligi.

Debiut w IV lidze najwyraźniej usztywnił radomszczan, którzy przez pierwsze dwadzieścia minut meczu oddali inicjatywę Concordii. Swojej przewagi piotrkowianie nie potrafili jednak udokumentować zdobyciem gola. Drużyna trenera Rafała Ozgi przebudziła się dopiero po dwudziestu minutach. Sygnał do ataku dał Antczak. Kapitan Mechanika z rzutu wolnego strzelił w poprzeczkę. Ta sytuacja wyraźnie ożywiła radomszczan.  W 33. minucie Przemysław Olejnik zgrał piłkę do Antczaka, ten płasko strzelił po ziemi. Ku rozpaczy kibiców trafił piłką w słupek. Chwilę później kapitan radomszczan znów był bliski zdobycia gola. Tym razem jednak trafił w spojenie słupka z poprzeczką. W tym fragmencie gry dominacja radomszczan nie podlegała dyskusji. Obrona Concordii zaczęła się gubić co skończyło się utratą bramki. W 42. minucie po rzucie rożnym piłkę zgrał Jakub Tazbir a do bramki głową skierował ją Łukasz Dryja.
Minutę po przerwie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego drugiego gola dla radomszczan strzelił Antczak. W 50. minucie bramkarz Concordii Szymon Mielczarek znakomicie obronił strzał w krótki róg Tomasza Walioszczyka. Cztery minuty później golkiper gości wygrał pojedynek jeden na jeden z Tazbirem. W kolejnych minutach tempo gry spadło. Radomszczanie starali się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. W 78. minucie wyprowadzili kolejny cios, który definitywnie rozstrzygnął losy meczu. Lewą stroną boiska popędził Walioszczyk zagrał wzdłuż bramki a zamykający akcję Tazbir nie miał problemów z ulokowaniem jej w siatce. W końcówce meczu do głosu doszła Concordia, którą było stać tylko na honorową bramkę autorstwa Dawida Stańdo.

Mechanik Radomsko – Concordia Piotrków 3:1 (1:0)

Bramki: Łukasz Dryja 42-głową, Marcin Antczak 46 z wolnego, Jakub Tazbir 78 – Dawid Stańdo 86.
Mechanik: Dawid – Nowak, Frączyk, Dryja, Kociuga, Tazbir (90+3 Buliński), Radziejewski, Antczak, A. Olejnik, P. Olejnik (63. Kornacki), Walioszczyk (83. Szewczyk).
Concordia: Mielczarek – Stolarski (46. Bąbol), Dąbrowski, Kowalczyk, Kukułka, Anikson, Jędrzejczyk, Musbau, Victor Silva (80. Krawczyk), Stańdo, Elemuren (70. Zelcer).