Advertisement

Wolbórz świętował ukończenie żniw i prac polowych

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 06 września 202134765
Miejsko Gminne Święto Plonów odbyło się w niedzielę (5 września) w Wolborzu. Najpiękniejszy wieniec dożynkowy przygotowało w tym roku Koło Gospodyń Wiejskich Komorniki.

Ładuję galerię...

W każdą pierwszą niedziele września, gmina Wolbórz świętuje Dożynki. Na pl. Jagiełły zorganizowany został konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, którym okazał się ten przygotowany przez KGW Komorniki, drugie miejsce zajęło KGW Żarnowica a trzecie KGW Lubiatów. W konkursie ocenianych było 10 wieńców dożynkowych, a jury przewodniczył burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, któremu towarzyszyli, członek zarządu powiatu piotrkowskiego Elżbieta Ościk i Łukasz Jagiełło radny Rady Miejskiej w Wolborzu.

 

Korowód dożynkowy udał się do Kolegiaty Wolborskiej, gdzie proboszcz, ks. Tomasz Owczarek przywitał delegacje wieńcowe oraz odprawił Mszę Świętą, dziękując wraz z rolnikami za tegoroczne plony. Dożynkowe chleby zostały przekazane przez starościnę imprezy Małgorzatę Pościk i starostę Jacka Miksę księdzu proboszczowi i burmistrzowi Wolborza.

 

Po Mszy Świętej na pl. Jagiełły odbył się tradycyjny piknik dożynkowy, podczas którego wystąpiły zespoły Nad Wolbórką, Proszeniacy i Wolborskie Nuty. Dla mieszkańców, którzy przyszli na plac, przygotowany został poczęstunek. Panie z KGW Lubiatów pod przewodnictwem  Aliny Krakowiak, przygotowały tradycyjną zalewajkę. Ciasta natomiast przygotowały członkinie KGW: Lubiaszów, Lubiatów, Żarnowica, Polichno, Młynary i Mirosława Dziadczyk z Wolborza. 

 

Organizatorem dożynek było Wolborskie Centrum Kultury na czele z dyrektor Kamilą Dubilas oraz Elżbieta Bąk z Rady Gminnej KGW w Wolborzu.

 


Zainteresował temat?

0

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wolborski ~Wolborski (Gość)06.09.2021 17:24

Najmocniejsza delegacja rolników z Wolborza . Tylko czy to nie profanacja gdy ateiści, nie rolnicy dziękują Bogu za plony.

21


heheheh ~heheheh (Gość)06.09.2021 13:01

Zdaje się, że cały czas mamy okres pandemii covid. Teraz wszyscy tłoczą się na imprezach, w klubach i na różnych wydarzeniach, a za miesiąc będziemy słuchać znowu o DDM, bo liczba zakażeń lawinowo rośnie.

44


Edek ~Edek (Gość)06.09.2021 14:08

Ja tam jeszcze nie skosiłym bo nie zapłaciłym za kumbajn za tamtym rok i nikt nie chce żniwować u mnie.

26


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat