- Ludzie tego po prostu potrzebują, żeby kultywować wielkanocne tradycje i na szczęście pojawiła się możliwość organizacji święcenia pokarmów na świeżym powietrzu. Postawiliśmy specjalny namiot i rozstawiliśmy stoły na zewnątrz, aby ludzie mogli zachowując dystans uzyskać to poświęcenie. Jest to szczególny dzień dla naszej tradycji i skoro ludzie potrzebują go świętować to my im to umożliwimy, oczywiście zachowując normy sanitarne - mówi ks. Grzegorz Gogol, proboszcz parafii św. Jakuba.
Ksiądz Gogol podkreśla jednocześnie, że istnieje alternatywa dla tych, którzy obawiali się osobiście udać się do kościoła na święcenie pokarmów. - Jest możliwość samodzielnego odmówienia modlitwy i poświęcenia jedzenia na wielkanocny stół. Jej treść można znaleźć na licznych stronach internetowych - tłumaczy proboszcz piotrkowskiej Fary.
Kościoły w Wielkanoc będą otwarte i będzie można wziąć udział w Mszy Świętej, oczywiście z zachowaniem obostrzeń. Liczne kościoły, w tym Fara organizują także więcej nabożeństw. Jednocześnie ks. Gogol przypomina, że archidiecezja udziela dyspensy, tym którzy obawiają się zakażenia. Alternatywą dla takich osób jest uczestnictwo w jednej z transmisji Mszy Św, które odbędą się w telewizji, radiu oraz internecie.
- Tragedia w szpitalu w Piotrkowie. Pacjentka nie przeżyła, bo odmówiono jej pomocy w szpitalu? [aktualizacja]
- Piotrkowska policja zatrzymała dilera narkotyków
- Prezydent Piotrkowa przekazał wyjątkowy dar na licytację WOŚP
- Wypadek na A1. Duże utrudnienia w kierunku Katowic
- Pożar budki z kebabem w Wolborzu. W środku były butle z gazem
- Pięć czołgów zatrzymanych pod Wolborzem przez ITD
- Czołowe zderzenie na wiadukcie w Rakowie
- Wypadek na Rakowskiej. Droga jest całkowicie zablokowana
- Piotrkowscy strażacy chcą podwyżek