- Ludzie tego po prostu potrzebują, żeby kultywować wielkanocne tradycje i na szczęście pojawiła się możliwość organizacji święcenia pokarmów na świeżym powietrzu. Postawiliśmy specjalny namiot i rozstawiliśmy stoły na zewnątrz, aby ludzie mogli zachowując dystans uzyskać to poświęcenie. Jest to szczególny dzień dla naszej tradycji i skoro ludzie potrzebują go świętować to my im to umożliwimy, oczywiście zachowując normy sanitarne - mówi ks. Grzegorz Gogol, proboszcz parafii św. Jakuba.
Ksiądz Gogol podkreśla jednocześnie, że istnieje alternatywa dla tych, którzy obawiali się osobiście udać się do kościoła na święcenie pokarmów. - Jest możliwość samodzielnego odmówienia modlitwy i poświęcenia jedzenia na wielkanocny stół. Jej treść można znaleźć na licznych stronach internetowych - tłumaczy proboszcz piotrkowskiej Fary.
Kościoły w Wielkanoc będą otwarte i będzie można wziąć udział w Mszy Świętej, oczywiście z zachowaniem obostrzeń. Liczne kościoły, w tym Fara organizują także więcej nabożeństw. Jednocześnie ks. Gogol przypomina, że archidiecezja udziela dyspensy, tym którzy obawiają się zakażenia. Alternatywą dla takich osób jest uczestnictwo w jednej z transmisji Mszy Św, które odbędą się w telewizji, radiu oraz internecie.
- 17 mln na Centrum Świętego Mikołaja w Wolborzu
- Dzień Pracownika Socjalnego. Statuetki dla MOPR i PCPR w Piotrkowie
- Podsumowali tegoroczną kwestę
- Kto zostanie mistrzem gminy Sulejów?
- Problem mieszkańców bloków w Woli Krzysztoporskiej
- Szukali ciała w dawnym szpitalu
- Lubisz jazz? Wpadnij na dwa dni do Sulejowa
- Budowa tężni solankowej w Piotrkowie oficjalnie zakończona
- Policja ukarała Antoniego Macierewicza. Czy poseł straci prawo jazdy?