Advertisement

Wiceminister Krzysztof Ciecióra deklaruje gwarantowaną cenę węgla

Radomsko24.plRadomsko Sobota, 18 czerwca 2022455751
Tona węgla ma kosztować 996 zł. To średnia przyjęta przez rząd w projekcie ustawy mającej uregulować ceny tego surowca na polskim rynku. Galopujące podwyżki, doprowadziły do tego, że za tonę trzeba było zapłacić nawet ponad 2 500 zł. Krzysztof Ciecióra, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi deklaruje, że każdy będzie w tej cenie mógł zakupić 3 tony węgla.
fot. pakwi fot. pakwi

- Klient indywidualny będzie mógł kupić węgiel po cenie odpowiadającej jego średniej cenie z ostatniego roku. Węgiel kamienny, brykiet lub pellet będzie mógł być sprzedawany po cenie 996 zł brutto za tonę. Klient przyjdzie do składu węglowego i ta cena będzie właśnie taka, jak ustalona. Będzie można kupić maksymalnie 3 tony w takiej cenie. Jest to ogromne wyjście naprzeciw dla społeczeństwa– mówi Krzysztof Ciecióra.

Założenie projektu jest takie, że to firma zajmująca się sprzedażą węgla będzie otrzymywać rekompensaty z tytułu potencjalnie utraconych zysków. Warunkiem jej otrzymania będzie zarejestrowanie firmy w Polsce i sprzedaż odbiorcom indywidualnym węgla po wymienionej cenie.

 

Podstawowym warunkiem skorzystania ze wsparcia będzie wykorzystywanie przez gospodarstwo domowe następujących źródeł do ogrzewania: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane tym paliwem – zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.


Zainteresował temat?

4

5


Advertisement
Advertisement

Komentarze (51)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Asir ~Asir (Gość)19.06.2022 08:37

Kartki na węgiel , a Chrust w promocji. Państwo Pis

175


goœć_wiktor ~goœć_wiktor (Gość)20.06.2022 05:52

Socjalizm i rozdawnictwo drukowanego pieniądza daje efekt w postaci drożyzny!!! Polski nie stać na socjal nie mamy ropy, gazu czy innych wartościowych surowców, które można sprzedać i mieć prawdziwy pieniądz. PiS to lewica gorsza od SLD!!! Proszę to zapamiętać PiS to lewica tyle, że wierząca!!!

62


Minusują wyłącznie ~Minusują wyłącznie (Gość)20.06.2022 10:39

osoby ograniczone, kiepsko wykształcone, nie posiadające elementarnej wiedzy, bez merytorycznej odpowiedzi na fakty, oglądające tv Kurskiego z propagandą jakiej nie powstydziłaby się nawet tv rossija, od Choleckiej może się uczyć nawet rzecznik kremla Pieskow....

20


Pi-ss-iorki naśmiewa ~Pi-ss-iorki naśmiewa (Gość)20.06.2022 10:50

-ły się ze szczawiu i mirabelek. Osobiście uwielbiam zupę szczawiową o kompocie z mirabelek nie wspominając. Teraz mamy program chrust plus i to jest dopiero skandal. Na "otwarciu" nielegalnego pomnika w Tarnowie niejaki Rysio Czarnecki o mało co nie zaklaskał by się na śmierć i zdarł gardło od wykrzykiwania imienia "wodza" to juz program "prl-socjalizm plus" Dziwne, że pisiorkom nie przeszkadza fakt, że Rysio w zimę jeździł zezłomowanym od lat kabrioletem Punto z Jasła ( gdzie nigdy nie mieszkał w okresie sprawowania funkcji europosła) i przekręcił UE na ponad 200 tysięcy Euro. W Polsce wiadomo, "sprawiedliwość Zerowa" go nie dopadła ale dziwnym zrządzeniem losu Rysio z podkulonym ogonkiem oddał do UE wspomniane 200 tys Euro....Na temat niejakiego tw Kujdy sam prezes wydał "swój" wyrok uniewinniający...Kraj cudów....

10


panie Ciecióra może ~panie Ciecióra może (Gość)20.06.2022 07:08

pan wytłumaczyć zwykłym, "nieumocowanym" przedsiębiorcom dlaczego nie mogli kupić taniego ( 900,zł za tonę) ekogroszku kolumbijskiego w porcie w Gdańsku, którym tak chwaliła się pańska koleżanka Moskwa??? Zwykły przedsiębiorca w końcu kupił ten węgiel od "umocowanego" pośrednika za 2700,zł netto za tonę ( ma fakturę). Chętnie posłucham, zapewne nie tylko ja wyjaśnienia....Poza tym nie rozumiem idei durnych rekompensat dla składów. Wystarczy, że węgiel będą sprzedawały bezpośrednio kopalnie bez pośrednictwa "swoich spekulantów". Po co komplikować sprawy bardzo proste....

61


wojciech ~wojciech (Gość)19.06.2022 20:28

Czyli zostaje wprowadzona reglamentacje na zakup węgla. pis doprowadził do sytuacji, że w Polsce, kraju posiadającym ogromne zasoby węgla, węgiel będzie na kartki. Spełniają, obietnicę wyborczą "Polska w ruinie"

72


Jasne! ~Jasne! (Gość)19.06.2022 19:12

A Pan Ciecióra dopłaci różnicę z własnej kieszeni.

70


kiedy ~kiedy (Gość)19.06.2022 13:06

mamy efekty chorej polityki eurokołchozu ,już gaz też jest beeee ,bo niemiaszki nie zarobią ,mamy własne złoża i należy z tego korzystać ,odbudować zniszczone kopalnie i zacząć mysleć w kategoriach PAŃSTWA i OBYWATELI ,założenia kpo nas zniszczą

64


Ep ~Ep (Gość)19.06.2022 15:58

Te podwyszki to robota rządu mięcej kasy z VAT dla państwa pis

52


Vk ~Vk (Gość)19.06.2022 01:09

Trzeba "wygaszać kopalnie" jak nie wojna to ekologia, wtedy każdy siedział cicho. Trzeba wrócić do tamtych czasów wolności słowa ;) 2024 jesień, już nie mogę się doczekać. A tak dla gazowników w 2024 KE uwalnia ceny gazu, trzymajcie się ciepło.

32


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat