Advertisement

Remont szkoły idzie pełną parą

Region Sobota, 06 maja 20239
Trwa przebudowa Szkoły Podstawowej w Komornikach. To będzie kolejna, po Proszeniu i Goleszach Dużych, nowoczesna placówka edukacyjna w gminie Wolbórz. Plac budowy odwiedzili niedawno burmistrz Andrzej Jaros z zastępcą Dymitrem Jędryką i przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin.

Ładuję galerię...

Szkoła po modernizacji zyska nowoczesny system grzewczy, a przede wszystkim będzie to obiekt w pełni dostosowany do standardów XXI wieku. Na jej terenie wybudowana została już farma fotowoltaiczna, a obok niej ustawiono nowoczesny system grzewczy. Część sali lekcyjnych już jest w trakcie malowania.

Prace idą zgodnie z planem, obiekt z szarego starego budynku, już powoli staje się nowoczesną placówką edukacyjną. Z tego, co było, w zasadzie zostawiliśmy tylko ściany, dużą część wybudowaliśmy na nowo. Cieszę się, że wykonawca dotrzymuje terminów. To będzie kolejna nowoczesna szkoła na terenie gminy Wolbórz - powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza.

Blisko 100 dzieci, które na czas modernizacji szkoły w Komornikach uczy się teraz w wolborskiej podstawówce, w nowym roku szkolnym 2023/24 wróci do nowocześnie wyposażonego obiektu.

 

Na prace w budynku Szkoły Podstawowej w Komornikach przeznaczono ponad 9,7 mln zł, z czego 5 mln zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Anetta Hejniak Anetta Hejniakranga07.05.2023 11:37

Ta gmina jak widać i słychać ma gospodarza dbającego o placówki oświatowe ,a tym samym dzieci. Jacek L

11


to jest chore ~to jest chore (Gość)06.05.2023 12:06

Pełną parą to idzie kampania wyborcza, czy remontu tej szkoły i innych realizowanych inwestycji w całym powiecie nie można pokazać bez tych 'notablii'.

40


go?ć_mieszkaniec ~go?ć_mieszkaniec (Gość)07.05.2023 01:20

To niech się ci mili panowie przejadą przez wieś Komorniki i Bogusławice to zobaczą czy ich fury pokonają taką piękną drużką przejadą jaką muszą pokonać mieszkańcy oraz te biedne dzieci w autobusie szkolnym

40


PiotrŁotr ~PiotrŁotr (Gość)06.05.2023 19:32

Moja mamunia tam chodziła do szkoły 50 lat temu:]

10


wiesniak ~wiesniak (Gość)06.05.2023 13:14

Dlaczego nik nigdy nie poda nazwisk pracownikow ,ktorzy wykonuja remont tylko tych lansiarzy z gminy.

51


@ndzi ~@ndzi (Gość)06.05.2023 10:06

I to się ceni - pochwalam

23


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat