- Podsumowali tegoroczną kwestę
- Kto zostanie mistrzem gminy Sulejów?
- Problem mieszkańców bloków w Woli Krzysztoporskiej
- Szukali ciała w dawnym szpitalu
- Lubisz jazz? Wpadnij na dwa dni do Sulejowa
- Budowa tężni solankowej w Piotrkowie oficjalnie zakończona
- Policja ukarała Antoniego Macierewicza. Czy poseł straci prawo jazdy?
- Jazda elektryczną hulajnogą kosztowała go łącznie 2700 zł. Wszystko przez alkohol
- Od jutra rozpocznie się budowa chodnika. Będą utrudnienia na Wierzejskiej
Remont Starówki potrwa dwa miesiące dłużej
- Wszystkie prace zależą od siebie. Jeżeli mamy opóźnienia związane z podpisaniem umowy lub pracami elektrycznymi, oczywiste jest, że kolejne prace też się opóźnią. W trakcie takich dużych projektów jest to normalne, że zdarzają się takie sytuacje - wyjaśnia Marta Skórka p.o. rzecznika prasowego prezydenta Piotrkowa. Dodaje także, że opóźnienia nie wynikają z winy wykonawców poszczególnych prac.
Choć termin ukończenia prac to 30-ego października to jednak Marta Skórka przyznaje, że wiele prac może się zakończyć wcześniej, chociażby remontowane uliczki.
Została na nich wykonana już znaczna część prac elektrycznych, a także większość prac wodno kanalizacyjnych, uszczelniono także kanalizację sanitarną, wymieniono przyłącza, wybudowano kanalizacje deszczową. Na uliczkach pojawi się już wkrótce nawierzchnia granitowa. Taka kostka jest już układana na ulicy Rycerskiej. Po ukończeniu prac na uliczkach remonty przeniosą się na Rynek, gdzie również pojawi się nowa nawierzchnia w postaci płyt o wymiarach 90x90 cm. Prace na Rynku zakończą się najpóźniej.
Wydłużenie prac na Starówce nie jest dobrą wiadomością dla mieszkańców i właścicieli sklepów w tym regionie. Ci drudzy, jeśli prowadzą działalność w nieruchomości należącej do miasta mogą liczyć na upusty.
- Jeśli ktoś z przedsiębiorców ma zaległości w opłaceniu podatku od nieruchomości, oczywiście w kamienicy należącej do miasta i udowodni, że w okresie prac na Starym Mieście poniósł straty, to wówczas może się ubiegać o umorzenie tego podatku - mówi Marta Skórka.
A jakie są obecnie wykonywane prace związane z aranżacją Rynku w postaci wyniesienia murów dawnego ratusza?
Ściany murka, które składają się z cegły są już wyniesione. W związku z tym, że miasto szuka oszczędności są one węższe o jedną cegłę. Granity na posadzce czy nakrywy na murach dawnego ratusza są również zwężone z 8 do 6 cm, tak aby ten materiał był tańszy. Murek będzie ukończony, kiedy zostaną nałożone nakrywy. Miasto czeka na ich dostarczenie.