Pomoc prawna w zasięgu ręki

Sobota, 11 maja 20245
Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego mogą skorzystać z darmowej pomocy prawnej. Wystarczy kilka "kliknięć". Na stronie internetowej miasta przygotowano zakładkę, w której można znaleźć materiały pomocnicze i edukacyjne z zakresu prawa.
fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne

Nowa funkcjonalność ma związek z realizowanym w mieście projektem Darmowej Pomocy Prawnej dla mieszkańców.

W ramach tego zadania urząd miasta współpracuje z Fundacją Młodzi Ludziom. Fundacja przygotowała materiały edukacyjne, które mogą okazać się pomocne w różnych trudnych sytuacjach, związanych z prawem. Udostępniamy je, aby każdy mógł z nich skorzystać – wyjaśniają magistraccy urzędnicy.

 

W zakładce znaleźć można m.in. edytowalne wzory pism. Są także prezentacje multimedialne, artykuły, informatory czy ulotki informacyjne. Przekrój tematyczny materiałów zawartych na stronie jest bardzo duży. Znajdują się tam informacje, dotyczące m.in. prawa pracy, spraw rodzinnych, kwestii spadkowych czy sądownictwa i spraw karnych.


Materiały można znaleźć w zakładce „Pomoc Społeczna”, w części „Materiały edukacyjne i pomocnicze z zakresu prawa”.

 

Przypominamy, że w Piotrkowie działają punkty pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego. Tam adwokaci i radcowie prawni udzielają porad osobom, których nie stać na opłacenie wizyty we własnym zakresie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

XD ~XD (Gość)11.05.2024 21:28

Się przekonamy ilu mieszkańców zostanie w Piotrkowiepo roku nowego rezydenta, ja to czarno widzę, a słoiki w coraz większej ilości się sprzedają

04


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)11.05.2024 21:44

Rady Nadzorcze i Zarządy Spółek powoływane są na określony czas. Wcześniejsze ich odwołanie to koszty dla miasta. Trzeba wiedzieć, jak sytuacja wygląda
w naszych miejskich spółkach, tak może być, że nie opłaca się odwoływać jeśli termin ich powołań zbliża się ku końcowi.

32


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat