Policja namawiała, aby "świecić przykładem"

Region Środa, 27 października 20214
Piotrkowska policja w ramach akcji „Świeć przykładem” rozdawała kamizelki oraz elementy odblaskowe. Funkcjonariuszy we wtorek (26 października) można było spotkać w trzech miejscowościach. Akcja ma na celu zachęcenie uczestników ruchu drogowego, szczególnie tych niechronionych, do zadbania o swoje bezpieczeństwo w okresie jesienno-zimowym.

Ładuję galerię...

Przede wszystkim przypominamy, że poza obszarem zabudowanym od zmierzchu do świtu obowiązkowo musimy posiadać elementy odblaskowe, zwiększające naszą widoczność. Jednocześnie zachęcamy, aby korzystać z kamizelek czy innych elementów odblaskowych także wtedy, gdy nie jest to obligatoryjne.

- mówi st. asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy piotrkowskiej KMP

 

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla niechronionych uczestników ruchu z powodu wcześniej zapadającego zmierzchu oraz niekorzystnych zjawisk pogodowych, ograniczających widoczność i wydłużających drogę hamowania. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podkreślają, że element odblaskowy znacznie zmniejsza ryzyko ewentualnego wypadku i może uratować zdrowie oraz życie.

 
- Kamizelka stanowczo zwiększa nasze bezpieczeństwo. Osobę poruszającą się po zmierzchu bez elementu odblaskowego, widać z odległości 40–50 metrów, a po jej założeniu kierujący dostrzeże nas z dystansu 150 do nawet 200 metrów – podkreśla funkcjonariusz WRD piotrkowskiej policji.

 

Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe w Rozprzy, Gorzkowicach i Piotrkowie. 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gościni ~Gościni (Gość)31.10.2021 07:29

A można prosić o taką z napisem POLICJA?

10


ghjghj ~ghjghj (Gość)27.10.2021 13:38

Niech zaczną od siebie. Ile już bezprawnie nałożonych mandatów za brak maseczki sądy anulowały? Ile miejsc pracy sądy otworzyły po bezprawnych karach po 30 tysia? Jak się policjanci z tym wszystkim czują? Gdzie ten przykład, do którego tak pięknie nawiązują?

91


Kulson ~Kulson (Gość)27.10.2021 20:50

Wolałbym pół litra.

13


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat