Piotrkowscy gimnazjaliści rozpoczęli egzaminy

Strefa FM Środa, 18 kwietnia 20181 4096
Uczniowie stanęli dzisiaj przed ciężkim wyzwaniem, właśnie rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. Zmagać będą się z nimi jeszcze przez 2 najbliższe dni. W powiecie piotrkowskim do egzaminów przystąpiło 943 uczniów, a w samym Piotrkowie Trybunalskim - 729.
fot. Sara Fiszer

W środę młodzież musiała wykazać się wiedzą z przedmiotów humanistycznych. Obejmowały one historię, wiedzę o społeczeństwie oraz język polski. W czwartek odbędzie się egzamin z części matematyczno-przyrodniczej, w piątek zaś z języka obcego.

 

- W tym roku do egzaminów gimnazjalnych przystąpiło 106 uczniów z naszej szkoły. Uczniowie przygotowywali się do nich przez całe 3 lata. W listopadzie przeprowadziliśmy egzaminy próbne, aby mogli sprawdzić swoje umiejętności i w razie potrzeby coś poprawić przed oficjalnym finałem. Wyniki w naszej szkole są na dobrym poziomie. Wiadomo, że w jednym roku lepiej wypada język polski, w innym może to być matematyka, tutaj nie ma reguły. W 2017 roku uczniowie z naszej szkoły bardzo dobrze wypadli z przedmiotów humanistycznych - powiedziała Grażyna Głowacka, wicedyrektorka klas gimnazjalnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

 

A co o egzaminach sądzą sami gimnazjaliści?

- Historia nie była prosta, raczej przeciętna. Część pytań mnie zaskoczyła. Za to polski był bardzo łatwy. Nie korzystałam z korepetycji ani nie przygotowywałam się w jakiś szczególny sposób tuż przed egzaminem. Wystarczyło to, co zapamiętałam z lekcji, bo tak naprawdę nauka pod kątem egzaminów trwa przez całe trzy lata – powiedziała jedna z uczennic.

- Najbardziej obawiam się matematyki, ale też testu z nauk przyrodniczych, bo np. geografia nie jest moją mocną stroną. Pytania zamknięte z języka polskiego były łatwe, ale sporo trudności sprawiła mi część opisowa, czyli charakterystyka postaci, która dąży do celu. Mało jest lektur, w których pojawiają się tak zdeterminowani bohaterowie. Ja zdecydowałem się na opisanie Frodo z „Władcy Pierścieni" - dodał piotrkowski gimnazjalista.

Uczniowie jak co roku najbardziej stresują się przed egzaminem z matematyki, a więc trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fbggfvcbx ~fbggfvcbx (Gość)18.04.2018 20:42

zaczynają się za duże koszule i pogniecine marynarki :D

02


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat