Advertisement

Pijany odpoczywał w centrum po kradzieży auta

ePiotrkowTomaszów Poniedziałek, 04 lipca 202249984
Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży daewoo jeszcze przed przyjęciem oficjalnego zawiadomienia o przestępstwie. Pojazd powrócił już do rąk właścicielki, a 48-letni mieszkaniec gminy Tomaszów, którego funkcjonariusze odnaleźli śpiącego w centrum miasta, usłyszał zarzut kradzieży.
fot.: KPP Tomaszów Maz. fot.: KPP Tomaszów Maz.

Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie od właścicielki daewoo, że ktoś ukradł jej pojazd. Wartość strat oszacowała na około 1800 złotych. Kobieta przez roztargnienie pozostawiła kluczyki w pojeździe. Na miejsce kradzieży w centrum Tomaszowa, wyjechali policjanci, którzy w trakcie dojazdu do zgłaszającej, zauważyli skradziony pojazd, zaparkowany na jednym z parkingów przy ulicy Farbiarskiej.

Zgłaszająca potwierdziła, że to jej auto i że nic z jego wnętrza nie skradziono. Brakowało jedynie części paliwa w zbiorniku. Pojazd po dokładnych oględzinach technika kryminalistyki został zwrócony właścicielce, a interweniujący policjanci przy wykorzystaniu zapisu z kamer ustalili, że kradzieży dokonał charakterystycznie ubrany mężczyzna. Po krótkiej chwili namierzyli go, leżącego na ławce przy Placu Kościuszki. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu i początkowo stanowczo zaprzeczał, by miał ze sprawą cokolwiek wspólnego. Po chwili powiedział, że pojazd pożyczyła mu znajoma, której imienia nie pamięta. Finalnie przyznał się do kradzieży - relacjonuje st. asp. Grzegorz Stasiak, oficer prasowy KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Sprawca został zatrzymany, ale odmówił poddania się badaniu na zwartość alkoholu. Pobrano od niego krew i umieszczono w policyjnym areszcie, do czasu wytrzeźwienia. Złodziej usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna mógł kierować pod wpływem alkoholu, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. 


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotr z Piotrkowa ~Piotr z Piotrkowa (Gość)04.07.2022 22:14

Musiał być mocno nagrzany skoro zabrał się za stare Daewoo

10


Mecenas junior ~Mecenas junior (Gość)04.07.2022 10:14

Pozostawienie auta otwartego i z kluczykiem w środku za to też jest paragraf

51


!!! ~!!! (Gość)04.07.2022 09:36

Auto o wartości 1800zł - złodziej nie na byle co się pokusił. A po robocie zawsze warto się kimnąć.

40


erwinek ~erwinek (Gość)04.07.2022 08:41

Jaki samochód taki złodziej.

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat