Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Piotrcovii, Piotrkowianin powiększa przewagę nad rywalami

Niedziela, 18 października 20158
Piotrcovia nie była faworytem meczu z Energą AZS Koszalin, mimo to podopieczne trenera Michała Pastuszki walczyły do końca i w ostatnich minutach tego spotkania wyszarpały zwycięstwo 27:26 (10:10). W tym sezonie to była pierwsza wyjazdowa wygrana piotrkowskiego zespołu w PGNiG Superlidze, natomiast Piotrkowianin bez większych problemów wygrał kolejny mecz, tym razem pewnie pokonał w Wągrowcu, tamtejszą Nielbę 32:22 (13:8) i samodzielnie prowadzi w I lidze (grupa B).

Piotrcovia miała trudniejsze zadanie niż Piotrkowianin. Koszalinianki od początku tego spotkania próbowały wypracować bezpieczną przewagę, w pierwszej połowie im się to jednak nie udało, natomiast po przerwie wyraźnie odskoczyły, ale tylko na początku tej części meczu, ponieważ później Piotrcovia ponownie zdołała wyrównać. Ostatni kwadrans tego spotkania był niezwykle emocjonujący. Wojnę nerwów wygrały ostatecznie piotrkowianki i to one mogły się cieszyć ze zwycięstwa. Radość była podwójna, ponieważ Piotrcovia wygrała z tym rywalem po raz pierwszy od dwóch lat.

W następnej kolejce piotrkowski zespół rozegra mecz we własnej hali, jego rywalem będzie UKS PCM Kościerzyna. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 25 października o godzinie 18.00. Trzy godziny wcześniej na parkiet wybiegną szczypiorniści Piotrkowianina, umocnieni ostatnim zwycięstwem w Wągrowcu. Wydawało się, że ten mecz będzie bardziej zacięty, ponieważ w poprzednim sezonie te dwa zespoły toczyły zażartą walkę w barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, tymczasem to spotkanie momentami przypominało poprzedni mecz z UKS-em Olimpem Grodków, który Piotrkowianin wygrał różnicą 23 trafień, także i w Wągrowcu Piotrkowianin konsekwentnie budował swoją przewagę, wykorzystując liczne błędy swoich rywali. Co prawda na początku drugiej połowy gospodarze zdołali nieco zniwelować przewagę rywala, ale rozpędzonego Piotrkowianina nie udało się już zatrzymać.

Piotrkowianin oczywiście utrzymał pozycję lidera, powiększając przewagę na drugim w tabeli KPR-em Ostrovią Ostrów Wielkopolski, który przegrał z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski i właśnie z tym ostatnim zespołem Piotrkowianin zmierzy w najbliższą niedzielę, 25 października. Przypomnijmym, to spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00 w Hali Relax.

Energa AZS Koszalin 26:27 (10:10) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Prudzienica - Kołodziejska 8/2, Nestsiaruk 5, Sądej 4, Michałów 3, Roszak 2, Trawczyńska 2, Budnicka 1, Nowicka 1, Domaros, Chmiel, Błaszczyk, Stasiak.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Jurkowska, Sarnecka - Wypych 5/2, Rol 4, Szymańska 5, Kopertowska 3, Szafnicka 2/2, Pieceba 2, Ivanović 2, Jałoszewska 1, Sobińska 1, Kucharska 1, Marszałek 1.

Nielba Wągrowiec 22:32 (8:13) MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

MKS Nielba Wągrowiec: Marciniak, Matyjak, Napierała - Smoliński 5, Kamyszek 4, Gąsiorek 3, Pawlaczyk 1, Karczewski 1, Hoffmann Łukasz 1, Widziński 4/1, Pietrzkiewicz 3, Biniewski, Matłoka

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Banisz, Prochno - Mróz 7, Woynowski 4, Iskra 2, Chełmiński 2, Swat 5/3, Góralski 2, Surosz 3, Pożarek 2, Pacześny 3, Wędrak 2, Jankowski, Pakulski.