Advertisement

Ostatnie dni walki o życie Zosi. Pomagają celebryci

Łódzkie Środa, 20 października 202113
Zosia Bigos zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni, który z dnia na dzień sprawia, że dziewczynka jest coraz słabsza. Jej organizm nadal walczy z chorobą, podobnie jak dzielni rodzice, pani Dominika i pan Marcin. By zapewnić córeczce możliwość poddania się niezbędnej terapii genowej, musieli jednak zebrać aż 9,5 mln zł. Od początku otrzymali wsparcie tysięcy osób, jednak w pewnym momencie zbiórka znacznie przystopowała. Na szczęście niedawno akcję zaczęli wspierać celebryci, na czele z Zofią Zborowską. Mimo to do uzbierania pełnej kwoty nadal brakuje ok. 3 mln zł, a do końca akcji pozostało zaledwie kilkanaście dni.
fot.: Zosia - wyścig z SMA fot.: Zosia - wyścig z SMA

POMÓŻ ZOSI WYGRAĆ WALKĘ ZE ŚMIERTELNYM WROGIEM

 

O walecznej Zosi po raz pierwszy pisaliśmy na początku sierpnia. Wówczas zbieranie pieniędzy za pośrednictwem portalu siepomaga.pl oraz internetowych aukcji dopiero się rozpoczynało, a jego tempo dawało duże nadzieje na sukces. Rodzice dziewczynki mieli jednak świadomość, że w pewnym momencie może dojść do zmniejszenia intensywności wpłat. Tak też się stało. W drugiej połowie września zebrana kwota stanowiła około 1/3 potrzebnej sumy. Tempo wyraźnie się zmniejszyło. Pieniądze od darczyńców wpływały, ale potrzebny był impuls, który sprawi, że zbiórka znów zdecydowanie przyspieszy. 

 

Ten impuls dała Zofia Zborowska, która w emocjonalnym nagraniu na Instagramie błagała swoich fanów o pomoc dla Zosi. Wyznała też, że nie spocznie, nim na koncie dziewczynki nie znajdzie się potrzebna kwota. Kolejne dni pokazały, że nie były to słowa rzucone na wiatr, a aktorka nawiązała bezpośredni kontakt z rodzicami Zosi.

 

 

To jednak nie wszystko. Do apelu Zborowskiej dołączyli inni, m.in. celebryci i sportowcy - także siatkarz Andrzej Wrona, prywatnie mąż aktorki.

 

 

O pomoc dla Zosi poprosiła Agata Rubik:

 

 

Akcję wsparła też Grażyna Wolszczak:

 

 

Obojętna nie pozostała też Sara Boruc-Manei, żona Artura Boruca, wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce nożnej:

 

 

Ciekawą inicjatywą wykazała się Joanna Koroniewska, która razem ze Zborowską, Maciejem Dowborem, a także tatą Zosi zaprosili na domówkę:

 

 

Swoich fanów namawiały do pomocy siostry ADIHD:

 

 

Wszyscy, którzy dołączyli do Teamu Zosi zgodnie podkreślają, że liczy się każda wpłacona złotówka, bo przybliża ona dziewczynkę do upragnionej terapii genowej, która może jej pozwolić normalnie żyć. Nadal potrzeba do tego ponad 2,7 mln zł (stan na : 21.10.2021 g. 7.00). My również zachęcamy do wpłat bo czas dla Zosi ma ogromne znaczenie. Zbiórka na portalu siepomaga.pl kończy się 31 października.

 

POMÓŻ ZOSI WYGRAĆ WALKĘ ZE ŚMIERTELNYM WROGIEM

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Apel ~Apel (Gość)21.10.2021 09:46

Dajcie tą wiadomość na główną stronie w najlepszym miejscu, aby przez te 10 dni jak najwięcej ludzi mogło ją przeczytać i wesprzeć Zosię!

40


Mishelin ~Mishelin (Gość)20.10.2021 14:05

Takie mamy państwo że sami sobie musimy pomagać. Wolałbym być Niemcem! Tam się urodzić i tam żyć a w Polsce to bieda i nędza. Jeśli PiS wygra tym razem to ja zapisuję się na naukę języka obcego i spadam z tej komedii europejskiej

68


wtf ~wtf (Gość)20.10.2021 19:10

To jest chore!! Jak zwykła przeciętna rodzina ma uzbierać prawie 10 mln zł??? Iść i ukraść??? Choćby nie wiem jak sumiennie i uczciwie pracowała cała rodzina po 2 etaty na głowę to jest NIEREALNE. Państwo powinno płacić za takie terapie/operacje itp. z naszych podatków a nie przeznaczać je na jakieś pierdoły jak wybory kopertowe czy 2 mld zł na pisowską propagandę. Co dziecku temu winne??

160


Hmmm ~Hmmm (Gość)20.10.2021 22:24

Dla mnie chora jest cena tej terapii. Może dla prezesa banku to jest kilka wypłat... Współczucia dla rodziców. Mogę się tylko domyślać, co przeżywają. Brawo za heroiczną walkę.

20


....... ~....... (Gość)20.10.2021 21:22

Chory kraj, ale dziecku trzeba pomóc, wpłacajmy niech się uda!

20


G ~G (Gość)20.10.2021 21:09

Pytam na co się płaci składki zdrowotne!??Tą całą polske(celowo z małej litery)to posłać w pi...

21


Alfa ~Alfa (Gość)20.10.2021 11:03

Gdzie nasz rząd żeby pomóc żeby tylko do koryd potrafią się dostać i podwyżki sobie robic

71


Daszek 2018 ~Daszek 2018 (Gość)20.10.2021 13:24

Zosiu walczymy

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat