Ogólnopolski strajk rolników. Będą poważne utrudnienia w Piotrkowie i regionie (aktualizacja)

Wtorek, 19 marca 2024, aktualizacja 19.03.2024 20:23162
W środę rolnicy rozpoczną kolejny dzień protestów. Tym razem zablokują wiele dróg, co zdecydowanie wpłynie na sposób i czas poruszania się na terenie Piotrkowa Trybunalskiego jak i powiatu piotrkowskiego. W tym czasie policjanci będą zabezpieczać liczne zgromadzenia, jednocześnie będą oni wskazywać objazdy, a także kierować ruchem.
fot. archiwum epiotrkow.pl fot. archiwum epiotrkow.pl

 

O godzinie 09.00 rozpocznie się protest na drodze krajowej nr 12 w Przygłowie, na odcinku od Przygłowa do Korytnicy. Droga w tym miejscu będzie całkowicie zablokowana. Od strony Opoczna będzie kierowany ruch w stronę miejscowości Żarnów, na drogę nr 726, natomiast od strony Kielc, w miejscowości Żarnów, pojazdy będą kierowane, również na drogę 726, w kierunku Opoczna. Na czas trwania protestu brak możliwości przejazdu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 z drogą 742 w kierunku Ręczna. Od strony Piotrkowa Trybunalskiego ruch będzie kierowany w stronę Tomaszowa Mazowieckiego. W tym miejscu protest przewidywany jest do godziny 15.00.

 

O godzinie 10.00 rozpocznie się protest w miejscowości Srock. Następnie uczestnicy planują wjechać na drogę krajową nr 12 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie po dojeździe do ronda w miejscowości Jarosty, uniemożliwią przejazd drogą krajową nr 12, a także zjazd z S8. Przewidywane utrudnienia w tym miejscu mają potrwać do około godziny 16.00. Następnie protestujący wjadą na węzeł Piotrków Trybunalski Północ (wiadukt łódzki), po czym zjadą na S8, a następnie na A1.

 

O godzinie 10.00 nastąpi rozpoczęcie protestu w Wolborzu. Następnie uczestnicy protestu przejadą w kierunku S8, gdzie zatrzymają się na obu rondach ( od strony Wolborza oraz od strony miejscowości Żarnowica). Około godziny 16.00 uczestnicy protestu przejadą drogą S8, w kierunku A1 dojeżdżając do rolników którzy rozpoczęli protest w Rozprzy. W związku z tą blokadą policjanci z Rawy Mazowieckiej pojazdy ciężarowe będą kierować na drogę 726, a pojazdy osobowe na S8 do węzła Piotrków Wschód.

 

O godzinie 10.00 w miejscowości Grabica rozpocznie się kolejny protest. Tam rolnicy drogą wojewódzką 473 przejadą do miejscowości Majków Średni, a następnie dojadą do drogi krajowej 74 w miejscowości Rokszyce. Tam nastąpi blokada ronda znajdującego się przy magazynach. Około godziny 16.00 na węźle Piotrków Trybunalski Południe (wiadukt bełchatowski) wjadą na A1, jednocześnie dojeżdżając do rolników, którzy rozpoczynali swój protest w Rozprzy.

 

Od godziny 10.00 rozpocznie się również protest w miejscowości Rozprza. Po godzinie od rozpoczęcia protestu rolnicy przejadą drogą krajową nr 91 do Piotrkowa Trybunalskiego, a następnie wjadą S8 na węźle Piotrków Trybunalski Wschód, dojeżdżając do A1. Na odcinku tej drogi od węzła Piotrków Trybunalski Zachód do węzła Piotrków Trybunalski Południe dojdzie do całkowitej blokady tego odcinka. Protest ten może potrwać do 48 godzin. Na czas przejazdu rolników drogą krajowa nr 91 wjazd od strony Kamieńska będzie zablokowana.

 

Około godziny 12.00 protestujący rolnicy, którzy swój protest rozpoczynają w gminie Brójce w powiecie łódzkim wschodnim, będą kierować się drogą A1 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie dojadą do pozostałych protestujących rolników.

W związku z zaistniałą sytuacją i przewidywanymi bardzo dużymi utrudnieniami w ruchu apelujemy o zaplanowanie alternatywnych tras przejazdu. Odpowiednio przygotujmy się do podróży, pamiętając, że jej czas w związku z utrudnieniami może się przedłużyć. Pamiętajmy również o „korytarzu życia”, aby służby mogły dojechać do osób, które będą wymagały pomocy. Podczas protestów policjanci będą dbali, aby utrudnienia były jak najmniejsze, jednocześnie starając się upłynnić ruch, a w przypadku większego natężenia, aby jak najszybciej go upłynnić. Każdorazowo będą służyć pomocą, jednocześnie informując kierowców o wytyczonych objazdach - mówi asp. sztab. Izabela Gajewska, oficer prasowy piotrkowskiej policji.

Organizatorzy szacują, że w zgromadzeniu udział weźmie około 700 osób, 600 sztuk ciągników rolniczych i innych maszyn.

POLECAMY


Zainteresował temat?

12

4


Komentarze (162)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

e-romek ~e-romek (Gość)22.03.2024 10:46

Ludzie są już zmęczeni "rządzeniem" ekipy Tuska. Tyle naobiecywali Polakom na te pierwsze 100 dni, a teraz wielka klapa. Każdy myślał, że będzie lepiej a jest jeszcze gorzej niż w poprzednich odsłonach PO-PSL.

22


go?ć_rolnik ~go?ć_rolnik (Gość)19.03.2024 19:20

Kiedy do ludzi z miasta dotrze to że my robimy to dla was

2329


ja ~ja (Gość)20.03.2024 10:17

Czekam aż jakiś rolnik wytłumaczy mi przeciwko czemu protestują. Nie ogólniki, że zielony ład. Nie. Przeciwko zmniejszeniu ilości nawozów i pestycydów? Przeciwko zwiększeniu bioróżnorodności? Przeciwko zmniejszeniu ilości stosowanych leków w hodowli? Przeciwko zapobieganiu erozji gleby? Proszę o wyjaśnienie, bo słyszę tylko zielony ład

123


XD ~XD (Gość)20.03.2024 07:43

W komentarzach hejt Lewactwa na polskiego Rolnika.nie dajcie się podpuszczać
Walczycie o Nasze i Wasze dobro
Do kosza z Zielonym Ładem !!!!

510


Gru ~Gru (Gość)20.03.2024 09:21

Nie cackac sie z rolnikami tylko palowac.Wiecznie strajkuja ci sami,rolnicy albo gornicy.A ich poziom zycia jest znacznie wyzszy od wiekszosci spoleczenstwa w Polsce.

92


Abc ~Abc (Gość)19.03.2024 14:59

Trochę wyrozumiałości dla rolników. Oni walczą z "zielonym ładem " za nas wszystkich. Unia robi z nas niewolników. Czy my musimy się zgadzać ze wszystkim, co nam narzucają? Oprócz rolnictwa mamy inne dziedziny: samochody TYLKO elektryczne, wiatraki pod oknami, robaki zamiast mięsa, itd...

2232


Robens ~Robens (Gość)19.03.2024 19:55

Ja bym nie krytykował rolników za to, że walczą, chociaż za późno się obudzili. Ciekaw jestem kiedy zareagują zwykli obywatele na to jak ich dotknie zielony lad, fit for 55, zakaz palenia węglem oraz gazem, zakaz wjeżdżania autami spalinowymi do miast oraz brak możliwości rejestracji aut spalinowych.

139


Pędzel ~Pędzel (Gość)19.03.2024 22:01

Treść komentarza została usunięta przez moderatora forum

228


TW Balbina ~TW Balbina (Gość)19.03.2024 22:58

Od wielu lat tylko słychać , że rolnikom nic się nie opłaca , jacy to oni pokrzywdzeni ? Gdzie oni byli czy poparli protesty gdy pałowano i gazowano kobiety , pislicja łamała dzieciakom ręce i lała za tęczowe torby, gdzie byli jak gazowano posłanki ? Pisowska banda im pasowała . 70% głosowało na tych oszustów, którzy zgnoili rolników.
KRUS 2.436 zł rocznie , ubezpieczenie zdrowotne ,
ZUS 19.200 zł + składka zdrowotna która może wynosić nawet kilkadziesiąt/set tysięcy.
ulgi w podatkach,
emerytury rolnicze bez okresów składkowych ,
dopłaty unijne
dopłaty do kredytów,
brak paragonów,
dopłaty do maszyn rolniczych,
interwencyjne skupy nikomu nie potrzebnych produktów,
odszkodowania za suszę,
odszkodowania za deszcz,
odszkodowania za wiatr,
odszkodowania za klęskę urodzaju,
odszkodowania za brak odszkodowania,.
dopłaty do wszystkiego ,szczególnie do trucizn , którymi nas karmią ,
produkcja najbardziej zatrutej żywności w Europie.
To nie są rolnicy tylko truciciele. Protestują, bo Unia zabrania im stosowania hektolitrów pestycydów, szprycowania trzody antybiotykami, a drobiu hormonami wzrostu. Robią raban o zboże z Ukrainy, a sami trzymają w silosach rosyjską pszenicę przemyconą z Białorusi

137


suweren ~suweren (Gość)20.03.2024 09:35

Bawią się za pieniądze podatników i wiecznie im mało!!!

33


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat