Nowe stawki za śmieci w gminie Sulejów

Strefa FMRegion Piątek, 03 kwietnia 2020150
27 złotych za śmieci segregowane i 54 zł za niesegregowane - takie są nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych w gminie Sulejów. Osoby, które kompostują bioodpady zapłacą 4 zł mniej.
Nowe stawki za śmieci w gminie Sulejów

Uchwała została przyjęta podczas nadzwyczajnej sesji 31 marca. - Jeżeli odpady zbierane są w sposób selektywny, to ustala się miesięczną stawkę za mieszkańca w wysokości 27 zł. Za odpady niesegregowane ustala się opłatę podwyższoną w wysokości 54 zł. Jeżeli właściciele posesji kompostują bioodpady w kompostowniku przydomowym, opłata od każdego mieszkańca jest mniejsza o 4 zł - mówi Dominika Woźniak, kierownik referatu inwestycji, zamówień publicznych i ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Sulejowie. 


Nowe stawki mają wejść w życie po 14 dniach od momentu ogłoszenia uchwały w dzienniku urzędowym województwa łódzkiego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (150)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

k ~k (Gość)05.04.2020 11:28

Gmina nie ma wpływu na ceny. Koszt odbioru śmieci ustala firma odbierająca, tak samo jak w przypadku energio, paliw czy czegokolwiek innego. Różnica polega na tym że Posłowie w sejmie ustalili że to gminy mają dopilnować, żeby wszyscy segregowali i płacili za śmieci. Założone, że w przypadku dowolności nie wszyscy podpiszą umowy indywidualne więc gmina ma obowiązek podpisać umowę za nas wszystkich. Samorząd ma prawo pobrać od mieszkańców tylko taką kwotę jaką sam płaci firmie wykonawcy i ani złotówki więcej.
Kolejna zła wiadomość jest taka że przy tym kształcie "ustawy śmieciowej" taniej nie będzie tylko jeszcze drożej. Pretensje należy kierować do posłów siedzących w sejmie a nie do wójta, który akurat w tym przypadku na niewiele do powiedzenia.

19


aloi ~aloi (Gość)26.04.2020 14:36

Gmina Sulejów nie będzie odbierała odpadów z nieruchomości, domki letniskowe – teren JORPOLANY. Super pomysł radnych. Ciekawe gdzie ludzie z domków letniskowych te śmieci zostawią ? Mimo iż letniskowcy chcą płacić za wywóz gmina pozbawiła ich tej możliwości. I jak tu dbamy o środowisko skoro gmina nie ma obowiązku dobierania śmieci by zapewnić np czystość w lesie itd

40


adam56 ~adam56 (Gość)17.04.2020 08:39

A o dotacji na termomodernizację wiedział królik i przyjaciele.Zero powiadomień mieszkańców.Może w końcu prokurator powinien się tym zainteresować.

60


adam56 ~adam56 (Gość)17.04.2020 08:27

Te nasze celebryty już całkiem oderwały się od LUDU.Jak głosował radny z Poniatowa.Ludzie REFERENDUM-NATYCHMIAST!!!!

70


108zł MIESIĘCZNIE? ~108zł MIESIĘCZNIE? (Gość)09.04.2020 16:57

Za 4 osoby w domu 108zł Miesięcznie? To chyba żart??!! Mam już dość, teraz czytam, że budujemy halę sportową, basen dla uczniów, teraz??? Jak kryzys zagląda przez okno??? Chyba kogoś poniosło, albo jest pozbawiony rozumu??? To jakie podatki będziemy mieli w przyszłym roku??? Nie no, to chyba zaczyna się czas na REFERENDUM!!! Nie umiem tego zrobić, ale może Pan Ciupa by dał radę?? W kampanii pokazał pazur, w wystąpieniach był przygotowany!! Tak wiem dał się rozegrać, ale chyba się czegoś nauczył?? Jego żona nie pracuje już w naszym Urzędzie Gminy, to nie ma się już czego bać, Panie Łukaszu podoła Pan?? Przecież ma Pan chyba poparcie najważniejszej partii w kraju, co?? W innych nie wierzę, że mogą coś w tym temacie zdziałać, tylko w Panu moja nadzieja, Panie Łukaszu!!!!

90


gość ~gość (Gość)05.04.2020 11:57

Trochę dziwna sprawa 1 glosowanie śmieci bez zmian 2 zadziwiająca zmiana. Po 1 reprymenda dla radnych od tzw burmistrza przypomnienie radnym gdzie i dzięki komu pracują ich żony córki zieciowie i inni pociotkowie i tzw burmistrz ma to co chce. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz ile z tej stawki ma nasza MZK. I jeszcze słowo do tzw burmistrza a raczej pytanie : to prawda że powiedziałeś , że wspolczujesz temu kto przejmie twoje stanowisko? A jeśli tak to czemu? Bo tyle długów zostawiasz. Twój poprzednik też nie był złoty ale ty do piet mu nie dorastasz. Jak zrobią referendum bądź pewien że adios

130


gość ~gość (Gość)10.04.2020 20:07

Znam tylko jednego faceta z jajkami który dba o swoją gminę. Wójt z woli. Czy u nas tez jest ktoś taki, chętnie za nim zagłosuje

20


gość ~gość (Gość)10.04.2020 18:41

Piszemy, piszemy czy uważacie że coś to zmieni. Zapomnijcie. Ci co głosowali za dostaną co chcieli, za nic mają to co piszesz. Oni są z naszych miejscowości, jak się spytarz wszyscy byli przeciw A przecież tylko 1 osoba była przeciwko

40


Sonny Boy Williamson ~Sonny Boy Williamson (Gość)04.04.2020 18:12

Dlaczego dziś jest tak słabe ciśnienie?

90


gość ~gość (Gość)07.04.2020 13:02

To jest nie do pomyślenia,płacimy chyba najwięcej w całym powiecie piotrkowskim,w Piotrkowie płacą 20 zł, w pozostałych gminach stawki oscylują w granicach 14-19 zł,kto to sobie tak ustala te stawki, ludzie siedzą w domach zastraszenia że stracą pracę i nie będzie z czego żyć,a tu burmistrz sobie opłaty zwiększa lekką ręką!

70


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat